ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Şampiyon kim olsun?

14.11.2007

Trabzonspor geçen sezon da bu haftalarda puan cetvelinin alt sıralarında debeleniyordu. Tam 7 hafta galibiyet alamayan takım, 6 yenilgiyle Süper Lig Tarihi?nde bir ilke imza atıyordu.

Trabzonspor geçen sezon da bu haftalarda puan cetvelinin alt sıralarında debeleniyordu. Tam 7 hafta galibiyet alamayan takım, 6 yenilgiyle Süper Lig Tarihi’nde bir ilke imza atıyordu. Başında Ersun Yanal’ın olduğu Manisaspor lider durumdaydı.
Kurumun en yetkili ağzından bir açıklama:
“Biz olamazsak, Manisa Şampiyon olsun.”
O Manisa ligde Giray Bulak’ın sayesinde zor kaldı, o Manisa’nın sponsoru olan firma, Trabzonspor’un korunduğu izlenimini veren aşağılayıcı bir gerekçeyle sponsorluktan çekildi.
Trabzonspor cephesi malum; o açıklamadan sonra yine milyon YTL’leri har vurup harman savurarak iki transfer sezonu daha geçirdi. Beğenmedikleri, 300-500 milyon YTL’ye forma giydirebilecekleri öz evlatları kulüp ararken onlar “kaliteyi değil pahalıyı” tercih ettiler. Aldıkları tribünde garanti paralarla zaman geçirirken, beğenmedikleri milli takıma yükseldi.
Bu arada ilk hafta olayı yaşandı. Camia bizce doğru olan hükmen yenilgi kararını hâlâ sindiremedi. Doğru bulmadı, bu nedenle yönetimi Federasyona savaş açtı. “Puanımızı verin, istediğiniz kadar sahamızı kapatın!” gibi çok garip bir dilek ve temennide bulundu. Tehdit işe yaramadı. Uygulanan bu ilkel savunma politikasıyla her şey ters tepti ve Federasyon, hedefini tam bulmayan bir delinin yumruğuna Türk Futbol Tarihi’nin en ağır cezasını verdi.
Bugün de durum geçen sezondan farklı değil. 4 teknik direktör, 60’ı aşkın futbolcuyla oluşturdukları kötü kadro, yine alt sıralarda debeleniyor. Değişen bir şey yok yani.
Trabzonspor’dan bir açıklama daha:
“Biz olamazsak Sivasspor şampiyon olsun!”
“Fair - Play” ruhuyla asla ilişkisi olmayan bir “eyyam” açıklaması. Değilse; kurumun “büyüklüğünü” tartışanlara, “büyüklük” temennisinde bulunma gafletidir bunun adı. Eğer dürüstseniz, hükmen yenilgi kararının da doğru olduğunu söylesenize. 
Komik oluyorsunuz.
Unutmadan; aynı temenniyi Trabzonspor için ne zaman dileyeceksiniz?

0 YORUM