ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Şahane bahane!

04.09.2007

Vestel, Manisaspor sponsorluğundan çekilmek için birkaç manevra yaptı.

Vestel, Manisaspor sponsorluğundan çekilmek için birkaç manevra yaptı. En önemlisi Sakarya maçındaki olaylarla oldu. Bu maç sonrası gerekçeleri “Fair Play” ruhu idi, ardından Federasyon’un geciken hükmen yenilgi kararına sarıldılar. O da olmadı, sezon başını beklediler. Yine olmadı ve beklenen fırsat (!) çıktı.
“şahane!” bir “Bahane!” oldu grup için federasyonca alınan 28 Ağustos kararı. Manisa’nın artık sponsor ismine gerek kalmadı- Sakarya maçındaki hükmen yenilgi kararına destek veren bir kişi olarak, Sivas maçı nedeniyle tam anlamıyla içimize sinmese de Trabzonspor’un da benzer cezaya çarptırılması gerektiğini düşünenlerdeniz. Kaldı ki, bu kararın özünde Trazonspor’un lehine olmadığını ve bu yüzden camianın çok daha büyük bedeller ödeyeceğini savunmuştuk.
Dakika bir gol bir! Vestel’in Trabzonspor’u hedef alan sponsorluktan çekilmesine dayanak gösterdiği karar; “28 Ağustos”
Bu konuda kendilerine destek vermeye çalışan ama asıl amaçları bağcıyı dövmek olan cenahın, 28 Ağustos kararı nedeniyle “Mart’tan sonra stadyumlardan cenaze çıkacağı” konusundaki kehanetleri de cabası. Stadyumdan cenaze çıktığında sesleri bu kadar gür değildi.- Trabzon’dan Zeyyat Kafkas’ın, “Çubukçu’nun belli ki bir takım iç sebepleri gizleme ve kentsel dengeleri gözetme adına öne sürdüğü bahanelerin kabul edilebilir hiçbir yanı yoktur.”, Federasyon’dan da Tahir Kıran’ın, “Profesyonel kaleci, sözleşmeli bir kaleci antrenörü hakeme saldırdı. Seyircinin sahaya girmesiyle, profesyonel bir adamın adam dövmesi arasında dağlar kadar fark var.” şeklindeki açıklamaları Trabzon ve Manisa’daki olayların ilişkilendirmesinin ne kadar ilgisiz olduğunu gösteriyor. Detaya gerek yok.
Çubukçu’ya sormak isteriz:
Etik değerlerden söz ediyorsunuz, genel kurul kararı almış bir yönetim olarak son gecenizde takımın en etkili silahının satılması ne kadar etiktir! Giderayak para operasyonu olabilir mi?
Çubukçu’ya sormak isteriz:
Sponsoru olduğunuz takıma verilen cezanın haksızlığını dile getirmek için aylarca konuştunuz. Bu mantığa göre Trabzon’un da hükmen yenilgisi haksızlık değil midir? “Neden onlar da haksızlığa uğratılmadı, biz sponsorluktan çekiliyoruz” demenin bir mantığı var mıdır?
Başka bahane mi bulamadınız, çekilecekseniz çekilin!

0 YORUM