ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Sağlam yedekler!

21.04.2008

Dağıtılan takım kadroları listesinin yedekler bölümüne bakıldığında, fark ve "Rizespor neden burada?" sorusunun yanıtı kendiliğinden ortaya çıktı..

Dağıtılan takım kadroları listesinin yedekler bölümüne bakıldığında, fark ve “Rizespor neden burada?” sorusunun yanıtı kendiliğinden ortaya çıktı..
Buraya kadar tamam da, anlayamadığımız şey şu: Yedekleriyle Rizespor’un zirve mücadelesi yapabileceği Beşiktaş neden bu kadar geriledi? Oysaki büyük kulüpsen, hedeflerin için matematiksel var olan şansını sonuna kadar kovalayacaksın. Eğer motivasyonunu bunun değil de, “Madem kupaya bu kadar asılmışlardı, gösterelim günlerini” şeklinde ilkel bir rövanş anlayışı üzerine kurarsan, sakatlıklar, kadro dışı kalmalar ve garip özel sözleşmeler nedeniyle 18’ini 2 eksikle, 11’ini de PAF desteğiyle tamamlayabilen zayıf rakibine ancak şansla üstünlük kurabilirsin.
Özünde iki takım için de büyük anlam ifade eden bir karşılaşmaydı. Rizespor, kazanamadığı takdirde kümede kalma şansına kendisi sekte vuracak, Beşiktaş da, UEFA biletini kaptıracaktı. Ama Rizespor’un başı kadrosuyla da beladaydı ve bu nedenle stres faktörünün ev sahibi ekibe daha büyük darbesi söz konusuydu. Nitekim, ölü top uygulamasında amatör takımların bile bırakmayacağı arka direk boşluğuyla öne geçmesine karşın, kalelerinde 14 dakikada 4 net tehlike yaşadılar. Sonunda bitik sol tarafından çıkan İbrahim Kaş, Arıca’ya attığı golle “buraya önlem alın” dedi.
Sağlam yedekler ikinci yarıda oyuna girdi. Victoria sol tarafı toparladı. Karşıdaki Delgado, 15. saniyede “sakatlık” korkusu yaşar ve yaşatırken, “maçın kahramanı” demeyelim de, “maçı koparan adam” unvanını alacağını bilmiyordu kuşkusuz. Golü çok şıktı gerçekten.
Sonuç: Beşiktaş UEFA biletini kapma inadını sürdürüyor. Rizespor ise kendisini kümede bırakacak trenleri bir bir kaçırıyor.

0 YORUM