ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Oyun üçtür!

22.11.2007

Orada öndeydik, Servet asist yapmıştı. Bir puana da razı olduk, Rüştü boşa çıkmıştı. Yoksa formalite boyutunda kalacak bu maçta 2008 provasını yapan kadroyu izleyecektik.

Orada öndeydik, Servet asist yapmıştı. Bir puana da razı olduk, Rüştü boşa çıkmıştı. Yoksa formalite boyutunda kalacak bu maçta 2008 provasını yapan kadroyu izleyecektik.
Olmayınca stres yüklü çıktık Ali Sami Yen’e. Stres-hırs birlikteliği, kalitesiz futbolu taçlandıran yıldızlarımızı da olumsuz etkileyince “Oyun üçtür!” diyemeyeceğiz diye korkmadık değil. Hele Ali Sami Yen’e Malta’dan haberi erken gelen Norveç golleri, giderek baskıya da neden olunca, kaçırdığımız pozisyonlara karşın, “acaba” dedik: “Bosna’yı 3. maçta da yenemeyecek, yoksa Avrupa Şampiyonası’na 3. kez katılamayacak mıyız?”
Geçmediğini zannettiğimiz zaman öyle tükeniyordu ki, bir de baktık dakika 43 olmuş. Ama “oyun üçtü” işte, Nihat kanıtladı. Doğal olarak “sevinemeyen” Braamhaar, santraya giderken havalardaydık.
Kazanılması gereken maçların en tehlikelisidir 1-0, son 10 dakikası hele öldürür! Bir tempo ki 2. yarıda. Kaptan Rüştü, Ali Sami Yen’de bu kez kolunu değil ayaklarını konuşturan Emre ve arkadaşları iyi direnince, son düdükte değmeyin keyfimize.
Sevinirken Norveç’i düşündük. Yenildiler bize, veda gibiydi Avrupa Şampiyonası’na. Alkışla uğurladılar. Yenmiştik İsviçre’yi ama skor Dünya Kupası’na veda idi. Döverek uğurlamıştık. Bu “küçük fark” canımızı sıksa da, mutluyduk “rağmen” zafere.
Muzuroviç’in, “Türkiye favori” sözü ve İstanbul’da ziyaret ettiği ablasının, Kanal D’nin haberine göre, “Yenilmezseniz hakkımı helal etmem!” türünden uyarısının aksine zor olan “rağmen zaferin” mutluluğuydu bizimkisi.
“Neye rağmen” mi? Boş verin: “TÜRKİYE SİZİNLE GURUR DUYUYOR”
Unutmadan; Oyun üçtür de, bu kafayla Avrupa Şampiyonası’nda büyük başarı güçtür.

0 YORUM