Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

25 Haziran 2017 Pazar
Neren eğri?

Trabzonspor Yönetimi'ni devraldıkları 2 yılda tek başarıları (!), görev sürelerini yasalardaki boşluğu kullanarak uzatmak olan yönetimin bir transfer sezonunda daha görevde bulunacak olması, Trabzonsporlular için kaygı verici bir durumdur.

28 Aralık 2007, Cuma Yorum Yaz
A+ A-

Trabzonspor Yönetimi’ni devraldıkları 2 yılda tek başarıları (!), görev sürelerini yasalardaki boşluğu kullanarak uzatmak olan yönetimin bir transfer sezonunda daha görevde bulunacak olması, Trabzonsporlular için kaygı verici bir durumdur.
Son dört transfer döneminde gelen-giden futbolcu sayısı 60’ı aştı ve bu garip kadro oluşturuldu.
Sabıka var; Musampa olayı.
Beceriksizlik var; ihtiyaç olanı değil, menacerlerin istediğini, değerinden daha fazla para verip almak, bedava elden çıkarmak.
Fiyasko var; gittiği iki takımda da yedek kalan oyuncuyu almak için gönderilen Stepanov, değerini beşe katladı.
Rezalet var; Ersen Martin olayı.
Komedi var; Risp kaçtı, UEFA’ya başvurduktan sonra parası yatırılan Yattara’nın kalmasının tek nedeni, Trabzonlu ve Trabzonsporlu menaceri. Her sözü bir öncekiyle çelişen makamdan açıklama: “Futbolculara bir kuruş borcumuz yok!”
Ersun Yanal Trabzonsporlular için umuttu; hiç değilse transfer yanlışları yaptırmaz, katlanan borcu artırsa bile dengeli bir kadro yapısı oluşturma yolunda katkısı olur beklentileri vardı.
Ama o da tam bir hayal kırıklığı yarattı, dümen suyuna girdi. 2 maçta 6 puanla düşme hattından çıkılmasında katkısı büyük olan Jefferson’ı Fenerbahçe maçında oynatmadı. Gerekçesini de; “Gitmek istiyor!” diye açıkladı...
Son iki maçta gitmek istemiyor muydu? Ayrılma talebinin nedenleri belliydi; yeni sayfa açmasını sağlayamaz mıydınız? Sizin mi, yoksa olağan yönetici-teknik adam ilişkilerini aşıp ahbap-çavuş konumuna ulaştırdığınız yöneticilerinizin mi bir hesabı var yabancı kontenjanıyla ilgili?
Bakın Sayın Hocam; Trabzonspor’da yönetimlerin değil kulüplerin teknik adamı olunur. “Ne ilgisi var?” diyorsanız, sorarız: Camianın duayenlerinin bile çözemediği genel kurulun yapılamayacağına dair öngörünüzün kaynağı nedir acaba?
Unutmadan; söylemiştik, harcamalar yasal değil, bütçe uzmanı eski yönetici Metin Tosun da dün uyardı.
Yönetimin bir kuruş harcama yetkisi yok; bu işin içinden nasıl çıkılacak, bilen de.
Deveye sormuşlar...