ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Krize adım adım

03.01.2008

"Kulübümüzün mali bütçe yapısı ve iç dengelerini sarsmayacak rakamlar oluşursa bu görüşmeleri kaldığı yerden tekrar açabiliriz."

“Kulübümüzün mali bütçe yapısı ve iç dengelerini sarsmayacak rakamlar oluşursa bu görüşmeleri kaldığı yerden tekrar açabiliriz.”
Bu sözler, Trabzonspor’da şimdi istifa etmiş yönetici ve Başkan’ın özel adamıyla başlayan, bu yıl ise önce menajer ve başkanın bir başka özel adamıyla devam edip, başkan yardımcısıyla finali yapılan Brezilya Dizisi’nin son kahramanına ait. Resmi sitede transferleri gerçekleşmeyen Alex ve Fernando’nun durumuyla ilgili yaptığı açıklamadan alınmıştır.
Bu sözlerin; görev süreleri, içinde 60’ı aşkın gelen  giden oyuncu trafiğiyle kurumu, plansız- programsız harcamalarla milyonlarca YTL’lik zarara uğratan Trabzonspor’un bir yöneticisine ait olması anlamlı. Mali Sekreter’in çelişkili açıklamalarıyla miktarı belirsiz borcun ulaştığı nokta her neyse camia sineye çekecek olsa da, bundan sonrası için bir umuttur bu sözler. Bir umuttur ama transfer gereksinimi de var. Bazı mevkilerin de olmazsa olmazıdır. Gerçekçi olalım: Buralara alınacak futbolcu da, 4 büyüklerden birinin formasını giyeceğine, devre arası olduğu için kulüplerin iyi futbolcularını bırakmaları da zor olacağına göre maliyetin yüksek olması, dengeleri bozması kaçınılmaz. Demek oluyor ki bu durumda transfer kolay değil. Olursa umulan değil, bulunan alınacak.
Bulunan alınırsa ne olacak, ona bakalım: Trabzonspor Teknik direktörü, yanlış zamanda doğru bir tercih ve görev kabul etsin diye verilen sözler var. Ayrıca yönetici  teknik adam ilişkisi aşılmış. Dolayısıyla da bu yönetimin devamı, teknik direktör için iyi olmuştur! Ancak çalıştığı kulüplerden şimdiye kadar ayrılma yöntemleri dikkate alındığında, yönetimin “istediği transferler yapılmasa da sorun olmaz” düşüncesi, aralarındaki ilişkiye karşın doğru bir beklenti değil.  Bunlarla ortaya çıkan tablo şu: Eğer teknik direktörün istediği transferler yapılmazsa yeni bir kriz daha gündemdedir. Dahası, önceki transfer politikalarıyla dengesiz garip bir kadro kuran yönetimin Trabzonspor’unu, sonuçsal anlamda da ciddi tehlikeler beklemektedir. Ya da ekonomik kriz, kırk katır, kırk satır yani!

1 YORUM
  • farketmezabi 3.01.2008 17:37:41
    1

    ergun abi bu kadar gercekleri herkes görüyor vede kimse istemiyor bu yöneticileri ama nasıl olurda takımın büyüklüğünü tartıştırır hale getiren bir yönetim hala yönetimde yer alıyor..yaptıkları dümenlere kimse dur diyemiyormu..t.s yi bitiriyorlar:(((