ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Kriz olmaz

28.10.2007

Trabzonlu milletin vekili, stadyum hakkında düşüncelerini soran vatandaşa şunları söyledi:"Akyazı Projesine Hükümet olarak gerekli desteği vereceğiz."

Trabzonlu milletin vekili, stadyum hakkında düşüncelerini soran vatandaşa şunları söyledi:
“Akyazı Projesine Hükümet olarak gerekli desteği vereceğiz.”
Ardından da ekledi:
“Ama Aralık’ta bu yönetimi seçerseniz!”
Cümlenin “ama” sonrasına çok takılmadık, fazla ciddiye almadık yani. “Vermeseniz vermeyin!” diyenlere de hak verdik üstelik.
Bir Başkan Adayı, bu yönetimin de peşinden koştuğu Ersun Yanal ile Aralık için söz kestiğini, iddiasına göre Yanal’ın, daha önceden kendisine karşı olan bu yönetimin teklifine “evet” demesinin mümkün olmadığını ifade etmişti.
En geç 20 Aralık’ta Genel Kurul yapması zorunlu olan mevcut yönetim de, kendi içinden çıkardığı rakip başkan adayını kendi silahıyla vurup, 1.5 aylık ömrüne karşın Yanal ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.
Devam edip etmeyeceklerini açıklamadan böylesine bağlayıcı karar hiç etik değil.
“Siyasetçisi, görevdeki, göreve talip olanı buysa, vay o camianın haline!” diyesi geliyor ya insanın, neyse!
Bu süreyi daha az maliyetli ve kongre sürecini etkilemeyecek çözümle geçirmesi mümkünken yönetim bu yolu tercih etti ve 2 yıllık görev süresince 60’ı aşkın futbolcu alıp satarak kırdığı rekora 4. teknik direktörle bir yenisini ekledi. Tek teselli bu kez kamuoyunda kabul gören kariyeri belli teknik adamla anlaşması oldu.
Ancak kabul etmek gerekir ki; Yanal’ın elinde sihirli değnek yok. Kariyeri ne olursa olsun kısa sürede bu kadroyla büyük çıkış yakalamasını beklemek hayalciliktir. En azından devre arası hazırlık dönemini ve ara transferde takviyeyi beklemek gerek.
Ama yönetimin etik bulmadığımız gelecek yönetimi 3 yıllığına bağlama konusunda, ne Yanal’ın kendisiyle yapılan sözleşmeyi -her nasılsa-  koz olarak kullanacağını ne de gelecek yönetimin “kurumlarda devamlılık esastır” anlayışını yok sayıp mevcut yönetimin etik olmayan davranışını gölgede bırakacağını düşünmüyoruz.
O yüzden Aralık’ta kriz beklemiyoruz.

0 YORUM