ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Kredi tükenirse!

30.11.2007

Ersun Yanal, yönetimin, yanlış zamanlamayla doğru tercihi sonucu Trabzonspor Teknik Direktörü olduktan sonra, mevcut kadroyu övmüş, sorunları aşmak için zamana gereksinimi olduğunu söylemişti.

Ersun Yanal, yönetimin, yanlış zamanlamayla doğru tercihi sonucu Trabzonspor Teknik Direktörü olduktan sonra, mevcut kadroyu övmüş, sorunları aşmak için zamana gereksinimi olduğunu söylemişti. Üst düzey bir Türk teknik adamın, 4 büyük kulüpten birini iyi tanıması, üstelik yorumcu olduğu yayıncı kuruluştaki görevi nedeniyle yeterli düzeyde bilgi sahibi olması gibi faktörler, değerlendirmesinin sağlıklı olduğunun kanıtıdır.
Yanal, imza attığı gün övdüğü kadroyla 4 maçta, 3 yenilgi aldı. Bir teknik direktör, daha ilk basın toplantısında, “Tabii ki kadrosunu övecek!” gibi “eyyam” görüşü bir yana atalım. Kötü saha sonuçları, Yanal’ı, “elimdeki kadro bu!” “ne yapayım” dercesine bir noktaya getirdiyse ve bu kulübün Başkan Yardımcısı, durup dururken kendisini, “Hocamızın arkasındayız” gibi bir açıklama yapmak zorunda hissediyorsa, “eyvah” deriz; “iyi ki görev süreleri sona eriyor!” diye de ekleriz. Hem o başkan yardımcısının hem de basın sözcüsünün, “göreve devam” konusunda ölçüsü; camianın genel eğilimi ve iki yıllık icraatı değil, “aile meclisinin” kararı olan başkanlarına yaktıkları, “ağıtlı yağa” ise sadece güleriz.
Elinizdeki kadro sadece bu değil sevgili hocam. 4 maçta direk kullandığınız 9 futbolcu, sizden önceki teknik direktörün de tercihiydi. Hâlbuki siz geldikten sonra beklenti, “değerlendirilmeyenlerin de değerlendirilmesine” yönelikti. Eğer biraz irdeleseydiniz öğrenirdiniz: Bu kadrodan giden teknik direktörün Inter-Toto maçlarında kullanmayı önce tasarlayıp sonra sildiği 14 genç futbolcu vardı. Her biri Gökhan Gönül, Barış Özbek, Serkan Çalık, Özer Hurmacı, Serdar Özkan, İbrahim Kaş, Kemal Okyay, Durmuş Bayram ve daha niceleri olmaya aday gençler, şans verilmediği için birinci ve ikinci lig takımlarında ayakta kalma mücadelesi veriyor.  Nasılsa geride kalmış Yusuf, Adnan, Ferhat, Ufuk, Ufukhan gibi başarıya aç, Tomas Jun, Jefferson gibi bir kenara itilmiş isimler var ve onları hiç görmediniz. Üstelik Jabi’yi değil, Trabzonspor’u cezalandırdınız.
Kredi öyle bir şeydir ki, biterken fark edemezsiniz ve tükendiğinde onu ağır tazminat maddeleri de kurtaramaz. Neyse ki henüz o noktada değilsiniz.

0 YORUM