ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

İşte ciddiyet gerek

04.01.2008

Türkiye Spor Yazarları Derneği?nin '45. Yıl Sporun Zirvesi' konulu semineri için 2 gündür Antalya'dayız.

Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin ‘45. Yıl Sporun Zirvesi’ konulu semineri için 2 gündür Antalya’dayız.
Yarın bitecek semineri yarım bırakarak, işimize verdiğimiz önem gereği, Trabzonspor’un bu akşamki Kırıkkalespor maçında olacağız.
Biraz da özele kaçan bu kadar detayı, konuyu “işte ciddiyete getirmek” için verdik. İnsanlar işini ciddi yapmak zorundadırlar. Bir futbol kulübünü yönetmek, bir takıma futbol oynatmak, futbol oynamak da ciddiyet ister.
İki kez üst üste kupayı aldıktan sonra farklı Kayseri yenilgisiyle başladığı gruplu ilk turnuvadan, eksik kadrolu Altay ile son yaptığı maçta ciddiyeti elden kaçırınca elenen Trabzonspor, geçen sezon da averajla üst tura çıkabilmişti. Manisa yenilgisiyle başladığı gruplarda şimdiki rakibi Kırıkkalespor olacak.
“Hiçbir maç oynanmadan kazanılmaz” gerçeğinden hareketle rakibini hafife almaması gerektiğini hatırlatırız.
Takım ve kulüp performansı açısından krizdeki Trabzonspor’u, bu sezon Avrupa’ya taşıyabilecek tek yol gibi gözüken kupada grubun geçilmesi için, maç kaybedilmemesi ve iyi averaj gerekiyor. Dolayısıyla taraftarına da bu anlamda çok iş düşüyor. Bizden uyarması.
Şimdi gelelim seminere.
Dünkü oturumda Avrupalı meslektaşlarımızı dinledik. Önce gazetecilere bir detay verelim: İngiltere Spor Yazarları Derneği Başkanı Bary Newcombe, İtalyan Guerin Sportivo Dergisi Yazarı Renzo Parodi ve İspanyol Marca Spor Dergisi Yazarı David Ruiz de la Torre, ülkelerindeki spor gazetecilerinin sosyal güvenlikleri konusunda ciddi sorunlar olduğunu söylediler. Sendikal haklar onlarda da bizdeki gibi, yok yani. Hiç birinin uzun vadeli iş garantisi bulunmuyormuş.
Bir de okuyucular için detay: Asparagaz onlarda da sorun. Bizdeki gibi oralarda da, sadece doğru habercilikle değil, yanlış doğru sansasyon yaratacak abartılı haberlerle okuyucu yakalamaya çalışanlar malı götürüyor!
Önemli bilgiler;
Teşekkürler TSYD.

1 YORUM
  • oflazege 4.01.2008 19:04:40
    1

    yine her zaman oldugu gibi yorumlarınızı zevkle okuyorum.yorumlarınıza çok katılıyorum.iyi çalışmalar.