ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

İşin özü!

18.12.2007

Trabzonspor Yönetimi, genel kurulu engellemekle, kulübü kaostan kurtardığını iddia ediyor. Biz de, 'Hayır, daha büyük bir kaosa neden oldunuz' diyoruz.

Trabzonspor Yönetimi, genel kurulu engellemekle, kulübü kaostan kurtardığını iddia ediyor. Biz de, “Hayır, daha büyük bir kaosa neden oldunuz” diyoruz.
Dayanağımız şudur: Kulüplerin kendi tüzüklerine koydukları her özel madde, Dernekler Kanunu’na aykırılık içerir. Niyet kötü olduktan sonra hiç bir kulüp genel kurul yapamaz. Bütün bunlar yasal boşlukların olumsuz sonuçlarıdır. Aslolan yönetimlerin bunlardan yararlanıp, görev sürelerini uzatarak yeni tartışmalar yaratmak değil, sağlıklı bir genel kurul için gerekli önlemleri almaktır. Trabzonspor Yönetimi bunun tersini yapmakla kalmamış, kurumun parasıyla çarşaf çarşaf ilanlar vererek de kamuoyunu yanıltma yolunu tercih etmiştir. Örneğin; borsadaki hisselerin tavan yapmasını, uyguladıkları politikalara olan güvene bağlama gafletini de göstermişlerdir. Hâlbuki biraz borsa bilgisi olan herkes, hisseleri alanların, Ocak’ta dağıtılacak temettü ve sayelerinde oluşan gecikme faizinin peşinde olduğunu bilir. Geçelim.
Birileri çıksa, 2 genel kurulunu yapamayan bir derneğin fesih edilmesini talep etse ne olur acaba? Kamuoyunu yanıltırken kullandıkları hukuk profesörlerinin bundan haberi yok mudur?: “Siz 2007 bütçesi için onay aldınız. Bunu ancak yüzde 10 aşabilirsiniz ve çoktan aştınız. Kaldı ki, uzattığınız görev sürenizdeki harcamalarınız yetkiniz olmadığı için yasal değildir” diye kendilerini uyarmamışlar mıdır?
‘Kaosu-maosu, kurumun menfaatlerini, istasyon gelirlerini’ falan geçin, işin özü şudur: Trabzonspor, bir partinin içişlerine kurban edilmiştir. Aklıselim, Faruk Özak’ın sportif kimliğiyle ilgilenirken, birileri siyasal kimliğini öne çıkarıp, hesaplaşma alanı olarak Trabzonspor’u kullanmıştır.
Özetle; Trabzonspor siyasallaştırılmıştır.

0 YORUM