ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

İlgililerin dikkatine

28.03.2008

"Yıl 1979, Erzurum'da doğdum. Memur çocuğu olduğum için babamın tayini Erzurum'un 4 bin nüfuslu bir ilçesine çıktı, bir ay elektrikleri olmayan, 9 ay kar-kış fırtına ve daha bir sürü şey. Ama bir gece 15 kişilik bir grubun elinde bir bayrak gördüm, bordo mavi ve 'Şampiyon, Şampiyon' diye bağırıyorlardı.

“Yıl 1979, Erzurum’da doğdum. Memur çocuğu olduğum için babamın tayini Erzurum’un 4 bin nüfuslu bir ilçesine çıktı, bir ay elektrikleri olmayan, 9 ay kar-kış fırtına ve daha bir sürü şey. Ama bir gece 15 kişilik bir grubun elinde bir bayrak gördüm, bordo mavi ve ‘Şampiyon, Şampiyon’ diye bağırıyorlardı. Babam da, Trabzonspor’un şampiyon olduğunu söyledi ve gururla anlattı Trabzon’u bana. İşte o an bu tutku başladı, Trabzonspor sevdalısı oldum.
Yıllar geçti, hüsranlar, hayal kırıkları ve gelmeyen şampiyonluk. Şimdi yaş 29, saçlarım ağardı, evlendim. Acılarını yaşadım hayatın, hayal kırıklıklarını. Yaşayamadığım bir şey kaldı, o da; şampiyonluk.
Bilseydim 23 yıl önceki şampiyonluk son olacakmış, bilseydim o çığlıklara ve haykırışlara bir daha şahitlik edemeyeceğimi, emin olun ki o gün; o -40 derecede çırılçıplak çıkar dışarı, o bayrağın bir ucundan da ben tutar, deliler gibi bağırır, doya doya yaşardım o anı...
İçim acıyor, o çocukluğumun en büyük aşkı, şimdi ızdırabım oldu. Artık daha da yaşlanıyorum ve belki bir 20 yıl sonra daha göremeyeceğim bu mutluluğu...
İddia ediyorum ki, kimse sevemez benim sevdiğim kadar bu kulübü, şimdi kızıyorum, halkıma, şehrime, başkanıma, yönetimime ve size.
Kızıyorum halkıma; o büyülü, o ayak basıldığı an ayakta durmanın imkânsızlaştığı,  cehennem diye tabir edilen Avni Aker’in halini gördükçe... Kızıyorum şehrime; sahip çıkmadığı için gözünün nuruna, değerlerine... Kızıyorum başkanlarıma; kurumsallaşmanın ve markalaşmanın futbolda bile gerekliliğini daha kavramayan ve kulübe halen daha düzenli bir gelir sağlayacak kaynaklar üretmeden yoksun oldukları için ve en azından bir stat bile inşa edip, bunu çözemedikleri için... Kızıyorum size; daha çok eleştirmediğiniz için... Kızıyorum kendime; bu maili daha önce yazmadığım için.-  Erkan Kesat”
Geleceğin Trabzon’unu yaratma çabasındakiler dikkatine sunulur.

4 YORUM
 • glans61 28.03.2008 08:24:11
  1

  Bordo Mavili taraftarların büyük bir kısmının hislerine tercüman olmuş arkadaşımız.Ben de 8 yaşımdan 16 yaşıma kadar bütün şampiyonlukları gördüm ve artık daha beklemek istemiyorum.

 • Y28510 28.03.2008 09:35:31
  2

  yazılarınızı begenerek okuyorum ve takımı cok ıyı analız ettıgınızı soyleyebılırım,ama konu sevgı olunca ben sızzden daha cok aşıgım TS a,ınanın her yenılgı ve beraberlıkte kalbıme bır hancer saplanıyo,derslerıme motıve olamıyorum,agresıf oluyorum

 • Y28510 28.03.2008 09:39:16
  3

  inanın hayat zevk vermıyor bazen,yaşım 21 ,96 yılından bu yana yanıyor kalbımde bu sevgı ateşı tek bıldıgım degıl 24 100 senede şampıyon olmasa ınanın sonmez o ateş,bazen hafıf yanar kücülur ama asla sonmez...Giresunlu Fanatik

 • ameyt34 28.03.2008 19:21:13
  4

  ben hiç şampiyonluk görmedim kahroluyorummmmm