ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Haksızlık!

27.10.2007

Mehmet Topuz'un serbest vuruşunda savunmaya çarparak yön değiştiren topun Jefferson tarafından çıkarılması, Ayman'ın geri pasına hamle yapan Gökhan Ünal'ın Jefferson'la penaltı kokan teması Kayserispor'un pozisyonları.

Mehmet Topuz’un serbest vuruşunda savunmaya çarparak yön değiştiren topun Jefferson tarafından çıkarılması, Ayman’ın geri pasına hamle yapan Gökhan Ünal’ın Jefferson’la penaltı kokan teması Kayserispor’un pozisyonları. Biri rastlantı, diğeri hata ama Trabzonspor’un 3 net gol girişimi böyle değil. İkisi Gökdeniz biri de Hüseyin’den sonuçsuz, üçü de; orta alanda başlayan, bilinçli ve organize girişimlerin sonucu. Üstelik birbirlerinin de kopyası.
Maçın ilk 15 dakikasını kontrol eden Kayserispor’un hızını kestikten sonra Trabzonspor’un sergilediği kişilikli futbolu bir yerlere bağlamak gerekirse, denilebilir ki; “kulübe baskısı yoktu!”, görüştür. “Tribünün (!) gözüne girmek” diyenlere de hak verebilirsiniz. “Arkadaş konumundaki genç teknik adamın yüzünü kara çıkartmamak” gayretinden söz edeceklere de karşı çıkamazsınız. Biz üçüne de bağladık, üzerinde fazla kafa yormamak için!
Kesin söyleyemeyeceğimiz şey şu: Kayserispor kötüydü. Değil, çünkü böyle bir söylem her yerde topa basan Trabzonspor’a haksızlık etmek demektir.
İkinci yarının başında savunmada yapılan bireysel hatalar Jefferson engeline takıldıktan sonra yeniden denge kuran Trabzonspor, Gökdeniz ve Ceyhun ikilisinin oyuna ağırlığını koymasıyla ilk yarıdaki temposunu yakaladı. Tolunay Kafkas’ın bu durumu değiştirme amaçlı, tribünlerin haksızlık ettiği bize göre doğru Kemal ve Mehmet Eren takviyeleri, durumu dengeledi. Ama takımının en kötülerinden Yattara’nın ilkinde bırakın sarı kartı faul bile olmayan, ardından direk kırmızı da verilebilecek ikinci sarı kartlık hareketleri iki dakikaya sığdırması, dengeleri Kayserispor lehine bozdu. Sonrasında taktik değişiklikler: Cangele’yle hücum bölgesine takviye ev sahibi ekipten, orta alana Serkan’la taze kan Trabzonspor’dan.
Son 10 dakikaya kadar pozisyon vermeyen bir kişi eksik ve yorgun Trabzonspor’un direnci giderek kırıldı. Çok baskı yedi, Jefferson ve şans faktörleriyle 88. dakikaya kadar idare etti ama Kayserispor öyle bunalttı ki, sonunda Jefferson 2 kez müdahale ettiği pozisyonun devamında Kemal’e pes etti.
Yunus Yıldırım’ın karar ve kartlarında standardı tutturamayarak skoruna etki ettiği, Trabzonspor’a bu oyunla “yazık oldu” dedirtecek skorla biten bu maçın dersi: Kayserispor taraftarının Tolunay Kafkas’a özür borcu var. Tepki gösterdikleri müdahaleler maçı kurtardı. Dikkat etsinler: Ortayı yapan Cangele, golü atan Kemal.
Maçı çeviren Tolunay Kafkas’a haksızlık oldu, kaybeden Trabzonspor’a da, özetle.

0 YORUM