ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Güven bunalımı

20.09.2007

Trabzonspor Genel Sekreteri Zekai Dülger, bu göreve geleli beri varlığını hissettirecek ilk çıkışı, teknik direktörüne yönelik sözleriyle yaptı.

Trabzonspor Genel Sekreteri Zekai Dülger, bu göreve geleli beri varlığını hissettirecek ilk çıkışı, teknik direktörüne yönelik sözleriyle yaptı.
Açıkçası bu eleştirileri nasıl olsa, “Ziya Doğan’ın özellikle oruç konusundaki doğru söylemlerini ilgisiz bir tepki nedeniyle geri çekmesi” benzeri, “Yanlış anlaşıldığı” gerekçesiyle tekzip edeceğini beklediğimizden üzerinde durmamıştık. Ancak Dülger’in, “Bunlar kişisel görüşlerim. Nasıl teknik direktör para ve transfer konularını tartışabiliyorsa, onun da en azından bireysel görüşlerimize saygı duyması gerekir” şeklindeki yeni açıklamasına ilgisiz kalamadık.
Trabzonspor’un, kazandığı maçlar da dahil, kötü futbol oynadığı gerçeğinin, üstelik önemli bir yönetici tarafından kamuoyu huzurunda dile getirilmesinin önemi yadsınamaz. Bir taraftan teknik direktörün transfer konusunda istediklerinin yapılmadığını, diğer taraftan da bir yöneticinin, kötü futbol oynandığını, puan kaybına hatalı değişikliklerin neden olduğunu gündeme getirmeleri, taraflar arasında güven bunalımının halen devam ettiğini net biçimde ortaya koyuyor. Ne yazık ki taraflar, “Allah’a havale edip etmediklerini” bilmediğimiz bu bunalımın, kuruma daha ağır bedeller ödeterek sonuçlanacağı gerçeğini göremiyor. Bir beraberliğin bu denli çalkantısının abartılı olduğu, en önemli rakiplerinin de aynı hafta puan kaybettiği iddialarına gelince: Evet onlar da puan kaybetti, doğru. Ama bir yandan Beşiktaş’ın sayılmayan golü ve bulduğu pozisyon sayısıyla, Fenerbahçe’nin o kötü futbolla bile galibiyete çok yakın olduğu gerçeğine bakın, diğer yandan da Ankaragücü maçının istatistiklerine. İlk 4 haftadaki istatistikler kadar, bu ve aynı haftadaki diğer maçların istatistikleri de bizim için önemlidir. Başkalarını bilemeyiz.

0 YORUM