ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Göz kırpmalar, sarılmalar!

15.12.2008

Servet Çetin´in, Trabzonspor maçında eliyle topu filelere göndermesine “gol kararı” verip, itirazlara asıl mesleği gereği büyük cesaretle “orantısız” güç kullanan Bünyamin Gezer, Lincoln´ün kendi golü sonrası bayrak direğiyle şovunu uyarılara karşın sadece izlemekle yetinmişti.

Servet Çetin’in, Trabzonspor maçında eliyle topu filelere göndermesine “gol kararı” verip, itirazlara asıl mesleği gereği büyük cesaretle “orantısız” güç kullanan Bünyamin Gezer, Lincoln’ün kendi golü sonrası bayrak direğiyle şovunu uyarılara karşın sadece izlemekle yetinmişti. Arda’yla Servet Çetin’in o maçtaki “göz kırpma” diyalogunu, Gezer’in kariyeriyle dalga geçmek olarak değerlendirmiştik. Gezer 2 hafta sonra derbi maçla ödüllendirilince asıl dalga geçilenin Gezer değil, MHK ve dolayısıyla Oğuz Sarvan’ın kariyeri olduğunu anladık.
Bugüne kadar ilginçtir hiç bir hakem hatasına uğramadan (uğrasın beklentimiz yok, sakın yanlış anlaşılmasın) liderlik koltuğuna çıkan Sivasspor Kaptanı Mehmet Yıldız’ın, genelde “vücut dili  temas” yoluyla haksız kazanım sağlamaya yönelik hakemlerle saha içinde sarmaş dolaş itiraz muhabbetlerinin cezasız kalmalarına anlam verememiştik. Ama o hakemlerin maç üstüne maç almalarıyla, o diyalogların üzülerek; MHK’ye dolayısıyla Sarvan’a yönelik, “yanaktan makas alma” , “naber koçum!” anlamı içerdiğini düşünmeye başladık.
Fenerbahçe Başkanı arasa, “Bravo” diye değerlendirilecek aramayı Ankaragücü Başkanı yaptığı için, üstelik kendisi bildirdiği halde “aforoz” edildikten sonra Kayseri-Trabzon maçıyla ödüllendirilen Halis Özkahya, bu maçta (hadi Umut’un tartışılan gol kararında yardımcısına uydu diyelim), Cale- Cangele mücadelesine verdiği penaltı kararıyla kargaları bile güldürmüştü. 2 hafta sonra Gençlerbirliği-Galatasaray maçıyla “taçlandırıldı.” Aynı hareketi yapan garibim Burhan’a sarı gösterip, Baros’a el sallayarak “taçlandırılmanın” gereğini yaptı. Malum; “Büyükleri koruma kanunu.” Sonra 4 kez hak edip bir kez sarı kart gören Baros televizyonlara yansıyan, Galatasaraylılar’a özgü göz kırpa olayını, Özkahya’nın kariyerine değil, MHK’ye, dolayısıyla Sarvan’a yaptı.
O göz kırpmalar, o sarılmalar-dolanmalar, o nanikler, belki de, şu ana kadar en çok hakem hatası yaşandığı halde en az tepki gören MHK’yi, Sarvan’ı da geçti, Federasyon Yönetim Kurulu’na, Mahmut Özgener’e uzanıyor.
Lig liderini ofsayt gol değiştirdi. Herkes bağırırken, bağırdığında da “hakkını!” alırken, son 4 maçın açık hakem mağduru Trabzonspor, “Lig bu hakemlerle bitecek!” diyordu.
Biter mi?
Bu lig mevcut hakemlerle bitecek doğru ama, bakın “Dünya beyfendisi” Sadri Şener’i de “patlattıklarına” göre “bu hakemlerle, bu anlayışla zor biter.”
Herkes durumunu ona göre konumlandırsın.

9 YORUM
 • furtuna_061 15.12.2008 14:49:11
  1

  bu karakter yoksunu hakemler sayesinde süper lig de trabzonspor 'da dahil hiç bir anadolu takımı şampiyon olamaz lütfen birbirimizi kandırmayalım... futbolun lider federasyon ki bu oyunların için de bas rol oynuyor anadolu takımlarının şampiyon ote.

 • furtuna_061 15.12.2008 14:51:48
  2

  anadolu kulüplerine yazık orada oynayan futbolculara yazık adamlar göz göre göre alın terimizi çalıyorlar bu kadar bariz bir şekilde ve federasyondan kimse de çıkıp da bu hakemleri eleştirmiyor... GERÇEKTEN ÇOK YAZIK...

 • efs4ne34 15.12.2008 17:21:12
  3

  trabzonlu arkadaşlara duyurulur beşiktaş kupa maçında yattara yalandan kendini attı sizde golü attınız yattara sarı görmeliydi geçen sene trabzonda top rüştünün göğsüne çarptı rüştü kırmızı gördü ozamanda konuşsaydınız ya arkadaşlar

 • jarno 15.12.2008 19:50:26
  4

  herşey bu kadar açık bariz bi şekilde ortadayken ,ortada dönen oyunlar aşikar olmasına rağmen neden hiç birşey yapılmıyor.yokmu bunun bi çözmü napacaz neden herkezin eli kolu bağlı bu satılmış ligi futbolcuları değilde hakemleri seyrediyo? NEDEN?????

 • zalım gurbet 15.12.2008 20:17:12
  5

  sn ergünbey adaletli olmak adalet dağıtmak bu kadar zormu haberinizi okudum memnun oldum yorumlara göz atayım dedim adam çıkmış geçen seneden örnek veriyor biz o zaman sevinmedikki bizadaletistiyoruz adaletbaşkabirşey değilkimsenin hakkınıistemiyoruz

 • mnt3 15.12.2008 22:39:46
  6

  adalete bu kadar inanıyorsun,birkaç yıl önceki son haftadaki çaykur rizespor-akçaabat sebatspor maçından sonra da yazdın mı bunlara benzer şeyler?

 • mnt3 15.12.2008 22:52:19
  7

  sivasspor ile alıp veremediğiniz nedir sizin?o takım futbolunu oynayıp,puanları alıyor,insanları provoke edip duruyorsunuz...

 • cantona-61 21.12.2008 11:24:33
  8

  dusuncelerimizi sistemli bir hale getirp tercumanimiz oluyorsun.allerine saglik.herkes icin adelet isyitoruz,buyukler icin degil.

 • inman61 8.01.2009 20:35:17
  9

  ligin en iyi oynayan takımı olsalar bile sampiyon olamazlar ts var tssss