Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

24 Haziran 2017 Cumartesi
Gidenler, duranlar!

'Güç farkı' deseniz; Trabzonspor'un lehine. İki kategori var arada. Adana Demirspor'u ligde Etimesgut Şekerspor, Trabzonspor'u ise lider Sivasspor hem de özel bir rövanş için bekliyor..

10 Ocak 2008, Perşembe Yorum Yaz
A+ A-

“Güç farkı” deseniz; Trabzonspor’un lehine. İki kategori var arada. Adana Demirspor’u ligde Etimesgut Şekerspor, Trabzonspor’u ise lider Sivasspor hem de özel bir rövanş için bekliyor..
Yaş farkı da Trabzonspor’un avantajı. Sahadaki ilk 11’ler arasında ev sahibi ekibin yaş ortalaması 28.8, Trabzonspor’unki 27... Ceyhun ve Ayman’dan sonra 26.6’ya düştü. Yani, “genç çocuklar, koştular, kazandılar” diyemezsiniz.
Bir konuda ev sahibi üstün: 2.Lig 2.grubu lider bitirip Yükselme Grubu’na kaldılar, iki takviye yaptılar, dün akşam da kullandılar. Trabzonspor’un ise dünya çapında takibi sürüyor!
Bir fark daha: İşlerini ve hadlerini bildiler. Maçın başında “bulutların üzerindeki” Trabzonspor’u yere indirdiler. Rakipten taca çıkan topu durdurup, rakibe hediye eden ve golün hazırlayıcısı olan Serkan’ın ruh hali nasıl değerlendirilebilir ki başka! Sonra da skoru koruma yolunu tercih edip, savunmayı kalabalık tutmaya başladılar. Rakip ataklarda kaptıkları topları da uzun kullanıp, daha çok atak yapan Trabzonspor’a oranla daha tehlikeli pozisyonlar buldular.
Trabzonspor ne yaptı? Ersun Yanal ilk yarı boyunca izledi. 20. dakikada görülmüştü ki; Ceyhun kötü oynuyor, sinirli ve kartı da var. Değişiklik için devreyi bekledi. Yattara, “hainlikten” kurtarıcılığa terfi ettirildi. 
Bu maça çıkarken kupada yola devam için 9 puanın yetmeyebileceğinin hesapları yapılıyordu. Sorunu kökten çözdüler. Bundan beteri yok artık. Ligden sonra, kupa da gitti. Yönetim duruyor, gariptir daha uzun süre kalma planları yapıyor.
Yanal mı? O da duruyor!