ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Gerisini getirin

05.07.2008

Trabzon´da "Eğer uyum sorunu yaşanmazsa..." diye başlayan cümleler kuruluyor. Kurmaylar temkinli konuşuyor, taraftar ise buna aldırmayıp takıma büyük ilgi gösteriyor.

Transfer çalışmaları, teknik direktör raporuna göre tamam. Kombine satışları ve antrenmanlara ilgi gösteriyor ki, taraftar desteği tamam. 3 günlük çalışmalar ve Yattara katıldıktan sonra ortaya çıkan tablodan da anlaşılacağı gibi futbolcuların kaynaşması da tamam.

Her şey tamam, tek konuşulan; Uyum...

1983-84 sezonundaki şampiyonluğun ardından biri 1995-96, diğer ikisi de 2004-05 ve 2005-2006 sezonlarında olmak üzere hedefine üç kez yaklaşan Trabzonspor’un aynı heyecanı yeniden yaşaması için tamamlanan faktörlerden sonra nasıl gerçekleşeceği merak edilen çok önemli bir unsur var: Uyum konusu.

Başkan, yönetim ve teknik kadro temkinli

Taraftar, “Eğer uyum sorunu yaşanmazsa...” diye başlayan cümlelerini gönüllerinde yatan hedef ile tamamlama gayretinde. Başkan, yönetim ve teknik kadro, bu heyecana karşın temkinli konuşuyorlar.

Bu kadar ilgiyi yeni görüyorlar

Taraftara göre, yönetim ve teknik kadro, “Tabii ki temkinli konuşacak.” Bu nedenle, antrenmanlarda yeni transferlerin      birçoğunun resmi maçlarında bile  göremedikleri kadar seyirci oluyor.  Tezahüratlar, onların duymadıkları, Yattara ile daha da yoğunlaşan coşku onların  yaşamadıkları kadar yüksek. Resmi maçları devamlı gelen 35-40 kişiye oynadıklarını anlatan şaşkın Giray’a, Serkan Balcı, “Sen bir de Avni Aker’e çık da görürsün” diyor.

Tribünden yenilere test...

Antrenmanları izleyenler, “kim daha teknik, kimin ayağına top daha çok yakışıyor, kim   daha topa iyi vuruyor?” sorularına yanıt bulabilmek için pozisyon kaçırmıyorlar.   Özellikle yeni ve genç futbolcular tribünde adeta teste tabi tutuluyor. Sonraki yorumlar olası onbir üzerine yapılıyor.

Şampiyonluk olmazsa, en az 2 yeni yıldız...

Sadece saha sonuçlarıyla değil, kulüp yapısıyla da ilgilenen çevre, olası uyumsuzluğun faturası üzerinde doğal olarak kafa yoradursun, hedefi sonuna kadar kovalayacak bir kadro kadar, özellikle gençlerden çıkabilecek en az 2 yeni yıldız adayı üzerinde hemfikir olanlar da yok değil. Yanal’a bu anlamda, en az 2 yeni isim kazandırma misyonu da yükleniyor.

İlk 11 için büyük yarış yaşanacak

Sonunda onbir tartışmaları: Kale için Sylva banko görüşü Tolga’ya rağmen hakim. Sağda Serkan Balcı tamam gibi ama Tayfun, hem burada hem de savunmanın göbeğinde Song, Egemen ve Giray arasındaki yarışta olacak ve bu yarış, Trabzonspor’un işine çok yarayacak. Solda Cale tamam. Ön liberolar Selçuk,  Colman ve Ceyhun, hem birbirleriyle hem de kaptanlık statülü Hüseyin’le yarışacaklar. Sağda Yattara var. Sol için bir eksiklik söz konusu olabilir. İleride Gökhan ve Umut, oyun  düzenine göre bazen yarış, bazen de görev paylaşma modunda olacaklar. Barış, Adnan, Ferhat ve diğer gençler, garanti gözükenlere öyle ciddi rakipler ki!
Sonuç: “Eğer uyum sorunu yaşamazsa...” diye başlayan cümleyi istediğiniz gibi tamamlayabilirsiniz.

4 YORUM
 • skaradenizk 5.07.2008 12:16:59
  1

  BARIŞ ÇOK ETENEKLİ HIZLI TEKNİK ADAM EKSİLTEN ÖZELLİKLERİ VAR TEK EKSİK NOKTASI DAYANIKSIZ SAGLAM OLMAMASI..BUNU KAMP DÖNEMİNDE GİDERİP TS YENİ 61 OLACAGINA İNANIYORUZ.BARIŞI KİMSSEYE YEDİRMEYİZ.ADNAN, FERHATLADA KIYASLAMAYIZ BARIŞIN YERİ İLK 11

 • furkanyuksel61 5.07.2008 13:05:55
  2

  abim benim öle güzel kaleme alıyorsun ki herseyi yazılarını okumak müthiş keyif veriyor iiki varsın be ergun abi

 • sefikkorkmaz 5.07.2008 13:08:31
  3

  yazılarını büyük bir zevkle okuyorum..

 • covimino 5.07.2008 13:37:02
  4

  eğer bu uyum sorunuda ortada kaldırsın bu fotbolcular gerisini gediriyorum biz bu ligin.............