ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Doğan böyle istedi!

06.10.2007

Son iki yılda 60 dolayında futbolcu alınıp gönderilmesine karşın Trabzonspor'un Süper Lig için üst düzey bir kadroya sahip olduğunu söylemek mümkün değil.

Son iki yılda 60 dolayında futbolcu alınıp gönderilmesine karşın Trabzonspor’un Süper Lig için üst düzey bir kadroya sahip olduğunu söylemek mümkün değil. Ancak hayretle görüyoruz ki, yeterli olmayan bu kadro bile, en verimli biçimde kullanılamıyor. Gününde oldukları takdirde 3’ü birden maç kurtarabilecek kapasiteye sahip Gökdeniz, Yattara ve Ceyhun üçlüsünün kötü de oynasalar, bu takımda birlikte kullanılmalarının gerektiği kanısını taşıyoruz. Tıpkı dün akşam Kasımpaşaspor maçında olduğu gibi...
Doğru  dürüst bir sistemi olmasa da Trabzonspor, sırf bu üç oyuncusuyla özellikle, ilk yarıda iyi top yaptı. Kanatları etkili kullandı. Son vuruşlarda bitirici olabilse, Umut’a, daha ilk yarıda skor rahatlığı yakalayabilecek pozisyonlar üretildi. Kurum içi ciddi sorunlar yaşayan, teknik direktörsüz Kasımpaşaspor’a bu yarıda iki de ciddi pozisyon verildi. Ama sürekli değişikliğe uğrayan bu savunma, sezon başında gönderdiği futbolcular iki zor ligin takımı Porto ve Atletico Madrid’de oynayan bu teknik direktörün eseri, dolayısıyla şikayetçi olmaya hiç hakkı yok.
Tempolu başlayan ikinci yarının ilk bölümünde daha derli toplu gözüken ve pozisyon bulan taraf Kasımpaşaspor’du. Bunda, iki ön liberonun etkisizliği nedeniyle ev sahibi ekibe orta alan hâkimiyetinin sağlanması büyük rol oynadı. Bu duruma önlem alması beklenirken, ıslıklara neden olan bir Ziya Doğan klasiği: Ceyhun dışarı, geçen hafta saç-baş yolduran Ömer içeri ve 3 dakika sonra bir metreden topa vuramayarak, sonra da 4 kez kritik topu ezerek saç-baş yoldurmaya devam...
Yusuf kulübede paslanmış, Ceyhun da yok, Yattara orta alana gelip top almaya başladı. Gökdeniz’le taşıdığı bütün toplar, teknikleri sıfır Ömer-Umut ikilisinde eridi. Gol umudunu böylece şansa ve 7 dakikalık santrafor (!) Çağdaş’a bırakan Ziya Doğan, yatsın-kalksın, takımı gol yemediğine dua etsin.

0 YORUM