ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Çok çalışmak gerek çook

31.10.2007

Kimsenin Ersun Yanal'dan mucize beklediği yoktu. Bu demoralize kadroyu 3 günde ayağa kaldıracak sihirli değnek de ancak masal ürünü olabilirdi.

Kimsenin Ersun Yanal’dan mucize beklediği yoktu. Bu demoralize kadroyu 3 günde ayağa kaldıracak sihirli değnek de ancak masal ürünü olabilirdi.
Sorun ya da sorunlar şuydu: Erdinç 3 gün önce kadroya neden alınmamıştı. Bu durum onda bir ruhsal travma yaratmamış mıydı? Oynamaya, dahası kaptanlığa hazır mıydı? Bunu sorgulamalıydı Ersun Yanal. Nitekim maçım en kötülerinden biriydi Erdinç. İlk golde o ve Celaleddin, ikinci golde partneri Tolga, üçüncüsünde de Beşiktaş ve Kayseri karşısında yenilen 4 golde olduğu gibi Celaleddin’in bireysel hataları farklı skoru hazırladı. Yanal Celaleddin’deki inanılmaz düşüşü, Beşiktaş maçı ve çıplak gözle izlediği Kayseri maçındaki 5 dakikalık performansında görebilirdi, kaçırdı.
Ziya Doğan kadrosundan tek fark Ayman’ın daha çok önü düşünmesi, Serkan’ın da göbeğe daha yakın oynaması oldu. “Eğer Gökdeniz, Ceyhun iyi oynar, Umut da onlara ayak uydururlarsa, bu takım sonuç alır” düşüncemizi dünkü maç da pekiştirdi. Gökdeniz, yakaladığı pozisyonları değerlendiremeyip rakip de golü bulunca, Trabzonspor adına skor üretebilecek Ceyhun ve Gökdeniz sinirlenip oyundan düştü. Bu nedenle oyun disiplinini kaybedip rakibinin üzerine şuursuz giden Trabzonspor’u iyi tanıyan Giray Bulak devreye girdi. Oyunu yarı alanında kabul edip hızlı adamlarını ileri çabuk çıkararak rakibini az adamla yakaladı. Fark böyle geldi.
Bu maç da gösterdi ki Trabzonspor’da kriz büyük. Bu kadro yapısıyla kısa vadede sorunları çözüp taraftarın arzuladığı düzeyde bir takım yaratmak kolay değil. Yine sözümüzdeyiz; Ara transfer kadar Trabzonspor’un kaderini Ersun Yanal’dan çok, Gökdeniz, Ceyhun ve Yattara ile onlara ayak uydurabilecek Umut’un performansı belirler. Bu maç şunu da gösterdi: Her teknik adam değişikliği işin başında farklı motivasyonla ciddi bir performans değişikliğine, daha doğrusu artışına neden olmayabiliyor. Yaygın bir kanıdır oysa!  Çok çalışmak gerek çok.

0 YORUM