ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Çıkış yolu

13.10.2007

Soru şu: 'Eleştiriyorsunuz, ama çözüm nedir?' Bu sorunun yanıtı, eleştirilerde de var ama, sözü uzatmadan, yalın dille anlatalım.

Soru şu: “Eleştiriyorsunuz, ama çözüm nedir?” Bu sorunun yanıtı, eleştirilerde de var ama, sözü uzatmadan, yalın dille anlatalım. Genel Kurul sonrası, “Sadece eleştiriyorsunuz” yakınmalarından kurtulmaktır amacımız. 
Trabzonspor üyesi, kurumu borç batağından çıkaracak, siyasallaşma çabalarından arındıracak, bozulan imajı düzeltip, kulüplerle ilişkileri normalleştirecek bir yönetimi seçmelidir. 24 yıllık hasreti sona erdirmekten geçtik, zira bugün kurumun önceliği bu değildir. Kriz dönemindeki ülkelerin, “Teknokratlar Hükümeti” model alınma ve yönetenlerin yeniden seçilememe kaygısı olmamalıdır. Kurumdaki temizlik harekâtında çevre baskısına boyun eğmeyecek, radikal adımlar atabilecek kişinin önderliğinde, hazırlıklara hemen girişilmelidir. O kişi ya da kişiler, “temizlikten” sonra sekte vurulan kurumsallaşmayı harekete geçirerek, şirketleri uzmanlarına teslim edip, kendileri politika üretecek konuma çekilmelidir. Kurumda bu işi yapacak kapasitede insanlar vardır. Kurum dinamiklerinin görevi, onlara cesaret verip, öne çıkmalarını sağlamaktır.
Camianın, “Trabzon’dan mı, dışarıdan mı?” ya da “Para mı tecrübe mi?” sorularına, çoktan yanıt bulmuş olması gerekmektedir. Eğer, “Neden onlar da biz değil” veya “Neden onlardan da bizden değil?” gibi hesaplara girilirse, kurum; maceracıların, siyasal beklenticilerin ve hesapçıların eline geçer. Zira Aralık için sadece onların ismi manşetlere taşınmaktadır. Çünkü birçok kişi, “Bunlar kadar ben de yaparım!” gibi “şarklılık” ve “cahil cesareti” kokan mantıkla kolları şimdiden sıvamıştır.

0 YORUM