ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Cesaretin böylesi!

10.11.2007

Takımın hücumu daha ağırlıklı düşünmesi, daha çabuk oynaması ve daha çok top yapması gibi faktörler bir yana Ersun Yanal'ın Trabzonspor'da damgasını net vurduğu ilk icraatı Jabi oldu.

Takımın hücumu daha ağırlıklı düşünmesi, daha çabuk oynaması ve daha çok top yapması gibi faktörler bir yana Ersun Yanal’ın Trabzonspor’da damgasını net vurduğu ilk icraatı Jabi oldu. Yanal böylece, “Bu oyuncu oynamadan Gine Milli Takımı’na nasıl seçiliyor?” sorularına da yanıt vermiş oldu. Jabi ve Yattara ikilisi özellikle ikinci yarıda Denizlispor’un sol tarafını koridor gibi kullandılar. Ama taşıdıkları toplar, ya son vuruş yüzdesi çok düşük olan Umut başta olmak üzere, gole yakın diğer oyuncular tarafından cömertçe harcandı. Ya da günün en başarılı ismi Souleymanou engeline takıldı.
Trabzonspor’un karşılaşmanın ilk 15 dakikası hariç daha çok topla oynaması, daha iyi top yapması gibi faktörlerin karşılaşmanın skoruyla çelişkisi kaleci ve lider oyuncu farklıyla da açıklanabilir. Souleymanou özellikle ikinci yarıda öyle toplar çıkarttı ki, “Evet bir kaleci tek başına da maç alabilir” dedirtti. Örneğin Ahmet kalesinde aynı güveni vermedi. Yusuf, oyuna öyle kritik müdahaleler yaptı ki, bir anlamda “ maçı tek başına kurtardı” da denilebilir. Maçın tek golünün atılmasına, bitmekte olan pozisyonu canlandırarak katkıda bulundu. İkinci golü öyle ince işler yaparak attı ki, şapka çıkartılır. Örneğin, onunla aynı özelliklere sahip Ceyhun benzer katkıyı sağlayamadı, ayaklarından çok çenesini konuşturdu.
Sonuçta özellikle ikinci yarısında oynadığı futbolla hak etmediği bir yenilgi daha alan Trabzonspor, bu kadrosuyla ara transfere kadar belli ki bu sıkıntıları daha çok yaşayacak. İşin komik yanı; iki yılda 60 aşkın oyuncu “trafiğiyle” böyle bir kadroya ve inanılmaz skandallara imza atanların, genel kurul yoluyla umutla beklenen ara transfere de talip olmaları. Bu ne aymazlık, ne cesarettir!

0 YORUM