Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

22 Haziran 2017 Perşembe
Burada böyle!

Trabzonspor Türkiye Kupası'ndan da elendi, üstelik son maça bile kalamadan.

17 Ocak 2008, Perşembe Yorum Yaz
A+ A-

Trabzonspor Türkiye Kupası’ndan da elendi, üstelik son maça bile kalamadan. UEFA Kupası’na daha gruplara gidemeden, Süper Lig’e ilk yarı bitmeden havlu atan bu ‘muhteşem tablonun’ mimarları, Türkiye Kupası’na vedanın kesinleştiği saatlerde Ankara’nın yolunu tutmuştu.
Neden?
Kulüp Başkanı’na verilen siyasal direktifin gereğinin yerine getirilmesi için. Bakmayın Sivasspor maçı gerekçe gösterilerek Federasyon’a karşı açılan savaşa. O maç bir kılıf. Eğer niyet gerçekten iyi olsaydı, bu kulübün başkanı gider Sivas’ta takımının başında ‘aslanlar gibi’ durur, eğer yürekten inanıyorsa, mağduriyetini orada da kamuoyunun gündemine getirirdi.
Bir şey daha: Trabzonspor, Federasyon ile ilgili davalarda müdahil olduğunu açıkladı biliyorsunuz.
Neden?
‘Orada durmaları yasal değil’ diye.
Peki, kendilerinin delegelikleri yasal mı? Dinime küfredenÖ
Kendileri bir dilekçeyi kullanıp görev sürelerini 2 ay uzatırken ve fiili durumda hiçbir değişiklik yokken nasıl genel kurul kararı aldılar? Hani tüzük tadilatı yapacaklardı? Minareye kılıfÖ
Asbaşkan açıklama yapmış; Devam edip etmeme konusunda Başkan’larının kararını bekleyeceklermiş. UEFA, Lig ve Kupa’daki bunca başarısızlıklara, bu ekonomik çöküşe karşın, üstelik! Dün dündür...
Aday olurlarsa da, kılıfına uydurup genel kurulu yine yapmazlarsa da şaşırmayacağız. Alıştık artık.   
Son bir şey: Trabzonspor’un bu haftaki rakip hangi takım: Gençlerbirliği OFTAŞ Spor.
Bu takımın, bugünkü Federasyon Genel Kurul Delegelerinden biri kim:
Trabzonspor’un eğer yapılırsa 8-9 Şubat’taki Genel Kurulu’nun olası başkan adaylarından biri. Yani Başkan adayının takımı; Trabzonspor’un rakibi!
İlginç.
Son söz: Burası Trabzon, burada böyle!