ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Bizde böyle!

16.09.2007

Söze, 'İmamın dili, cemaatin kolunu uzatır' diye başlasak, 'imam- cemaat' ilişkisine atfen 'cuk' oturan söylemin tahribatına neden oluruz.

Söze, “İmamın dili, cemaatin kolunu uzatır” diye başlasak, “imam- cemaat” ilişkisine atfen “cuk” oturan söylemin tahribatına neden oluruz. “Vaktiyle Ankara’da uzamış yaşlı sol kolu, bileğinden kavrayan sağ ele” gereken tepkiyi verebilmiş olsak bu işler yinelenmezdi desek, derdimizi tam anlatamayız.
O zaman şöyle diyelim: “Medyayı temsilen malum basın toplantısında bulunanlar, dersi kuzu kuzu dinlemeselerdi o dil, o kolu, o kadar uzatmayacaktı.”
Ama dil, kol bunlar, uzuyor!
Bizde böyle işte!
İskoç hakem, Macarlar’a yaptığını bize yapsa, Osmanlı’dan bugüne tozlu raflardan dosyaları çıkarıp, kamuoyunun bilgisine sunardık. İşlerine gelirse!
Futbolcu-Türk-İspanyol kulübü üçgeninde yaşananlar malum: İspanyollar, “Çizdik, oynamıyoruz” dese, ne “dansözlüklerini” ne de “fırıldaklıklarını” bırakırdık. Değil mi ama doğru söyleyin!
Birkaç ayda FİFA’da 3 dosyası olan kulübümüzde, yönetim beceriksizliklerinin sıraya kimi sokacağına dair bahse var mısınız?
Genç jenerasyonun teknik direktörü, bir başka camiayı küçültme yöntemiyle ve de tamamen duygusal ilişkilerle burada başparmak ve işaret parmağı birbirine sürtülüyor- yeni bağ kurduğu camiasını “büyük” kategorisine sokuyor. Sonra da, o camiayı yönetenlerle girdiği para ve transfer polemiklerinin, 10. sınıf bir kulüpte bile yaşanmayacağı gerçeğinden hareketle güldürüyor. Amma komik!
Bir delinin başlattığı, futbolcuların mahalle kavgasına döndürdüğü, bazı yönetici ve teknik adamların İsrail-Mısır gibi ülkeler, Yahudi-Müslüman gibi dinler savaşına çevirdiği, bir hakemin katlettiği, Federasyon’un içinden çıkılmaz hale soktuğu maçın kaderiyle ilgili trafik karışık. Tahkim Kurulu, toplantısını, dinlemek için çağıracağı hakemin Avrupa sınavından döndüğü saatlere denk getirdi. Gelinen nokta, “Karar, inşallah sezon bitimine yetişir” dedirterek, ramazan suyu hürmetine daha fazla kabul göreceği umuduyla dualar ettiriyor. Kara mizah.
“Oruç olayı” her ramazan ayının en racon kesen manşetidir. Hele bu dönemde rantı çok büyük. Yalan-yanlış, ilgili-ilgisiz, hesaplı-hesapsız herkes kendine bir şeyler yontuyor. Ama “Meczup-lar” tetikte bekliyor!
Bizde böyle işte!
Ya da: Biz buyuz işte!

0 YORUM