ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Birileri mutlu!

28.09.2007

Kamuoyunda yaygın kanının aksine Ulusoy döneminde Trabzonspor'un "korunup-kollandığı" iddialarını saçma bulanlardanız.

Kamuoyunda yaygın kanının aksine Ulusoy döneminde Trabzonspor’un “korunup-kollandığı” iddialarını saçma bulanlardanız. Aksine, bu izlenimin silinmesi için çoğu kez mağdur edildiğini de düşünmüyoruz değil.
Konumuz son Sivas maçı, Federasyon - Tahkim Kurulu’nun kararları ve Trabzonspor Başkanı’nın gelişmeleri değerlendiriş biçimiyle ilgili. Bülent Demirlek, 3 ayda benzer iki ayrı maçın kaderini, tamamen zıt kararlarla belirleyerek, Türk Futbolu’nu kaosa soktu. Ancak yanlış da olsa maçı tatil ediş gerekçesiyle Trabzonspor’un hükmen yenilgisi, talimatlar gereği kaçınılmaz oldu. Ama burada, sadece sahada kaybettiği maçı masada kazanma çabasındaki Sivas cephesinin değil, tarafların tümünün “şark kurnazlığı” çabası güttüğünü, doğrunun yani olması gerekenin yerine, ince hesapların peşinde koştuğunu söylemeden geçemeyiz. Kararı 45 gün uzatarak, durumu “geciken adalet” konumuna sokması bir yana Federasyon, Trabzon’un “korunup-kollandığı” izlenimini pekiştiren ve Tahkim’den döneceği kesin kararla, “ Tekrar dedik, Tahkim bozdu” kozu için Demirlek’ten daha büyük krize neden oldu.
Trabzonspor Başkanı, kriz dönemini en kötü biçimde yönetip, daha doğrusu yönetemeyip, “3 puanımızı verin, sahayı istediğiniz kadar kapatın, yoksa desteğimizi çekeriz” gibi komik savunmayla işe tuz-biber ekti.
Sonrası malum, Tahkim, “hükmen yenilgi” dedi ve tehdit unsurunu kullanıp, “Aksi takdirde buradayız” mesajıyla bir ilke de imza attı.
Trabzonspor Başkanı’ysa, kendi işyerinde Federasyon’dan desteklerini çektiklerini açıkladı ve “Bizi korursanız sizi desteklerim” iddialarına haklılık payı çıkardı. Önceki söylemlerinin aksine “3-5 puanın peşinde değiliz!” diyerek de kendisiyle çelişti.
“Son kale” de düştü böylece!
“Birilerinin” isteği artık gerçekleşecek, bu duruma en çok, bu olayda uyguladığı yanlış politikayla, kurumuna en büyük cezaları aldırdığı halde “o birilerini” mutlu ettiği için belki de başkan sevinecek.
Son veciz sözü de, yönetimindekilerin tümünün aksine, son dönemde kurumun değerlerine de saldırmaya başladığı gözlenen teknik direktörüne verdiği desteği açıklamak oldu başkanın. Ama Aralık geliyor. Sandıktan, o “birilerinin” söylemiyle, “Hocanı da al git!” kararı çıkarsa hiç şaşırmasın. 

0 YORUM