Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

26 Nisan 2017 Çarşamba
Askıdaki terbiye!

Yönetim biçimi, doğruları yanlışları bir yana, futbolumuzu yönetenlerle, bu kuruma siyasal güçleriyle damga vurmak isteyenlerin savaşında Trabzonspor, siyaseten taraf olmuştur.

11 Ocak 2008, Cuma Yorum Yaz
A+ A-

Yönetim biçimi, doğruları yanlışları bir yana, futbolumuzu yönetenlerle, bu kuruma siyasal güçleriyle damga vurmak isteyenlerin savaşında Trabzonspor, siyaseten taraf olmuştur.
Camialarına iki yılda olabilecek her olumsuzluğu yaşattıkları, son kupa faciasıyla da hayal kırıklığını doruk noktasına ulaştırdıkları halde, gitmemek için onca ayak oyununa imza atanların, Federasyon Yönetimi’nin siyasetçilerce gönderilmesi girişiminde müdahil olmaları, insanın garibine gidiyor. Bir aynaya baksalar!
Gariplikler yaşamımızın bir parçası adeta, her şey yolundaysa, ‘hayret!’ diyesi geliyor insanın. Son örnek, kapattığımız bir konuyla ilgili. Bülent Demirlek’in açtırdı. Suskunluğunu bozmuş ve şöyle konuşmuş özetle: Şimdi de olsa aynı kararı verirdim. Aldığım hakem terbiyesi yorum yapmaktan çok sessiz kalmayı gerektirdi. Susmayı tercih ettim ve Allah da kalbime göre verdi.
Belli ki sürecin bu bölümünde ‘hakem terbiyesi’ askıya alınmış, ve konuşmuş. “Gazetecilik terbiyemiz gereği” konuya girmek kaçınılmaz oldu.
Objektif düşünenler, “Trabzon  Sivas maçını tatil kararının yanlış olduğunu söylemiyor. Şunu soruyor: Ali Sami Yen’deki maçı tamamlamayı nasıl başardınız? Sorun çifte standartla ilgili, biir.
İkincisi; Trabzon-Sivas örneğine uygun düşen Danimarka-İsveç’ten çok Celtic-Milan maçıdır. Konuyu saptırmanın anlamı yok. Celtic’te Dida’ya müdahale, Trabzon’da Mehmet Yıldız’a yapılanın benzeridir. Yıldız, Dida kadar bu olayı kullanmıştır. Ama Dida, 2 maç ceza almış, yarısı kadar cüsseye sahip saldırganını tekme tokat döven Yıldız, PFDK’da aklanmıştır.
Üç: Durup dururken ‘adamım’ diyen herhangi bir kişinin ‘adamlık sorunu vardır’ diye düşünürüz hep! ‘Vicdanen rahatım’ diyenin de vicdani sorunu söz konusudur. Demirlek’te bunu görüyoruz. Keşke hakemlik terbiyesini korusaydı da, sussaydı.
Bir şey daha: Allah kalbine göre vermiş!
Ne vermiş acaba? Trabzonsporlu yüz binler, sayesinde bir hakkın gaspından söz ediyor. Ya Allah onların da gönlüne göre verirse! Geçelim.
Açıklamalarında uhrevi görüşlerini de ön plana çıkarmış, moda olduğu, şu dönemde prim yaptığı üzere.
Uhrevi söylemler makam sağlar. Bu durumda kriterleri tutuyor, siyaset de futbolu uçuruyor. Yolu açık.
“Take off” yani!