ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Askıdaki terbiye!

11.01.2008

Yönetim biçimi, doğruları yanlışları bir yana, futbolumuzu yönetenlerle, bu kuruma siyasal güçleriyle damga vurmak isteyenlerin savaşında Trabzonspor, siyaseten taraf olmuştur.

Yönetim biçimi, doğruları yanlışları bir yana, futbolumuzu yönetenlerle, bu kuruma siyasal güçleriyle damga vurmak isteyenlerin savaşında Trabzonspor, siyaseten taraf olmuştur.
Camialarına iki yılda olabilecek her olumsuzluğu yaşattıkları, son kupa faciasıyla da hayal kırıklığını doruk noktasına ulaştırdıkları halde, gitmemek için onca ayak oyununa imza atanların, Federasyon Yönetimi’nin siyasetçilerce gönderilmesi girişiminde müdahil olmaları, insanın garibine gidiyor. Bir aynaya baksalar!
Gariplikler yaşamımızın bir parçası adeta, her şey yolundaysa, ‘hayret!’ diyesi geliyor insanın. Son örnek, kapattığımız bir konuyla ilgili. Bülent Demirlek’in açtırdı. Suskunluğunu bozmuş ve şöyle konuşmuş özetle: Şimdi de olsa aynı kararı verirdim. Aldığım hakem terbiyesi yorum yapmaktan çok sessiz kalmayı gerektirdi. Susmayı tercih ettim ve Allah da kalbime göre verdi.
Belli ki sürecin bu bölümünde ‘hakem terbiyesi’ askıya alınmış, ve konuşmuş. “Gazetecilik terbiyemiz gereği” konuya girmek kaçınılmaz oldu.
Objektif düşünenler, “Trabzon  Sivas maçını tatil kararının yanlış olduğunu söylemiyor. Şunu soruyor: Ali Sami Yen’deki maçı tamamlamayı nasıl başardınız? Sorun çifte standartla ilgili, biir.
İkincisi; Trabzon-Sivas örneğine uygun düşen Danimarka-İsveç’ten çok Celtic-Milan maçıdır. Konuyu saptırmanın anlamı yok. Celtic’te Dida’ya müdahale, Trabzon’da Mehmet Yıldız’a yapılanın benzeridir. Yıldız, Dida kadar bu olayı kullanmıştır. Ama Dida, 2 maç ceza almış, yarısı kadar cüsseye sahip saldırganını tekme tokat döven Yıldız, PFDK’da aklanmıştır.
Üç: Durup dururken ‘adamım’ diyen herhangi bir kişinin ‘adamlık sorunu vardır’ diye düşünürüz hep! ‘Vicdanen rahatım’ diyenin de vicdani sorunu söz konusudur. Demirlek’te bunu görüyoruz. Keşke hakemlik terbiyesini korusaydı da, sussaydı.
Bir şey daha: Allah kalbine göre vermiş!
Ne vermiş acaba? Trabzonsporlu yüz binler, sayesinde bir hakkın gaspından söz ediyor. Ya Allah onların da gönlüne göre verirse! Geçelim.
Açıklamalarında uhrevi görüşlerini de ön plana çıkarmış, moda olduğu, şu dönemde prim yaptığı üzere.
Uhrevi söylemler makam sağlar. Bu durumda kriterleri tutuyor, siyaset de futbolu uçuruyor. Yolu açık.
“Take off” yani!

7 YORUM
 • django 10.01.2008 23:17:49
  1

  haklısın ergun haklısında, sen yazdıkça ,taraftar çıldırdıkça hoşuna gidiyor bazılarının.!!!!!

 • erol5580 11.01.2008 06:11:00
  2

  Ergün abi yazılarını kaçırmadan okuyan fanatik bir Trabzonspor taraftarıyım.Sivas maçımı bizi düşürdü bu hallerer sence abi. Yapma bir dev bir maçla yıkılmaz kamcılanıp daha güçlü olur. Nuri ALBAYRAK denen şahıs bence bizi bu hallere düşürdü.

 • storm 2 11.01.2008 10:16:25
  3

  ergun abı doğru diyon ama bu takımdan artık bir nane olmaz ya kahrolduk biittik abi artık ne bekleyelim yıllardır aynı şey artık hiçbir umut kalmadı ts diye bir takım sıradan bir takım.kim geldiyse yönetime taraftara bunu kabullendırmek için geliyor

 • redsinas 11.01.2008 10:26:18
  4

  Konuşulacak o kadar çok şey var ki , fakat bu 250 karakterlik sınırda boşa çıkıyor sözlerimiz .. Nuri ALBAYRAK , Faruk ÖZAK takımımızı küme düşürmek isteyenlerin çanakcısı gibi davranıyor . Bu klup yıkılmazda abi , bu rezilliğin bedeli ağır ödetilsin

 • mnt3 11.01.2008 14:12:40
  5

  bülent demirlek ile yorumunuza mehmet yıldız'ı da katmışsınız arada.tabii futbol oynamaya çıkan kişi sahada yumruk yiyince,"sen bana vurdun ama fair play adına öpeyim seni" mi diyecekti?tekme tokat dövdü diyorsunuz. başka maçları izledik galiba?

 • myildirim 11.01.2008 19:43:22
  6

  Mehmet Yildiz'in yaptigi bence cok normal. Yanina dort futbolcu arkadasini da alip, futbol terbiyesinin gerektirdigi sekilde taraftari yumrukladi. Hakemlerimizin durustlugu ise zaten Sampiyonlar liginde gorev verilen hakem sayimizdan belli oluyor.

 • furkanyuksel61 12.01.2008 00:50:38
  7

  yüregine agzına kalemine saglık ergun abicigim bizi herkes anlıyor da susmaya edep konusmaya hak diolar buna dayanamıyorum işte..