ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Anlamlı galibiyet

03.11.2007

Manisa'daki "hezimet" Ersun Yanal'ın, Trabzonspor'un gerçek yüzünü görmesini sağladı.

Manisa’daki “hezimet” Ersun Yanal’ın, Trabzonspor’un gerçek yüzünü görmesini sağladı. Bu bir. İkincisi, yanlışta ısrar etmedi. Ahmet Şahin dışında son dakikasında şanssız golle kaybedilen Kayserispor maçındaki kadronun, şu anki form durumu itibarıyla en isabetli tercih olduğunu kabul etti. Son dakikası hariç rakibe pozisyon verilmeden tamamlanan ilk yarıdaki kontrollü oyun, gününde olan Yattara’yla da hücumda zafiyet yaratmadı. Üstelik 3 net gol girişiminden birinde de skor üretildi.
İkinci yarının ilk bölümünde görülmeyen bir el değişti sanki ve roller değişti. Ankaraspor maçın kontrolünü tümden eline aldı. Aksayan Serkan’ın kulvarını çok iyi kullandı. Mehmet Yılmaz’ın Tita’ya “al da at” diye bıraktığı pozisyonun harcanması, belki de maçın kırılma noktası oldu.
Trabzonspor’a kenar müdahalesinin gerektiği bu anlarda, Gineli yıldızı Yattara devreye girdi. Yoktan bir pozisyon üretti ve Ceyhun’la takımına skor rahatlığı sağlattı.
Hikmet Karaman, Ferdi’yle hücum bölgesine zenginlik katarken, Ersun Yanal yorulan ve aksamaya başlayan Tolga’nın yerine Çağdaş’ı aldı. Bu iki müdahale, oyunun kalan bölümünün seyriyle ilgili fikir verdi. Ankaraspor yüklenecek, Trabzonspor direnecek, dönen toplarda rakibini az adamla yakalamaya çalışacaktı. Hepsi oldu. Ankaraspor direk engeline takıldı, Trabzonspor gününde olmayan Gökdeniz’i devreye sokamasa da Yattara’yla çok çıktı, Senecky daha farklı skoru engelledi, uzatmalarda da bir farkla yetinmek zorunda kaldı.  
Bu maçın dersi: Ersun Yanal, Trabzonspor’un kadrosunun en azından şimdilik, kendi futbol felsefesiyle uyum sağlayacak durumda olmadığını gördü. Dün akşam idare etti. Doğrusu da buydu zira onun da takımının da böyle bir galibiyete çok ihtiyacı çoktu.

0 YORUM