ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Adayları dinlerken-1

17.11.2007

Trabzonspor'da uzun ve kapsamlı hazırlık dönemi sonrası başkan adaylığını ilk açıklayan kişi oldu İbrahim Hacıosmanoğlu.

Trabzonspor’da uzun ve kapsamlı hazırlık dönemi sonrası başkan adaylığını ilk açıklayan kişi oldu İbrahim Hacıosmanoğlu. Çok başarısız bulduğumuz bir yönetimin içinden çıkan aday olarak, basın toplantısında kendisini dikkatle dinlediğimiz Hacıosmanoğlu’nun ve bundan sonra da yine ciddi çalışmalara dayalı adayların performanslarını değerlendirmeye çalışacağız.
Hacıosmanoğlu, bir saati aşkın süreyle herhangi bir metne bağlı olmadan yaptığı konuya hakim açıklamalarıyla belli ki dersine iyi çalışmış. Daha önce çizdiğimiz aday profiliyle çakışan bir çok söylemi, “sadece vaatle sınırlı kalmadığı” sürece en büyük artısı. “Kongreyi değil, kongre sonrasını” düşünmek sorumluluk sahibi insanlara yakışan bir söylem. Fikir babaları içinde olası başkan adaylarından Hayrettin Hacisalihoğlu’nun da bulunduğu Kolej Projesi’ne kompleks yapmadan sahip çıkması da. Profesyonel kadrolarla yönetim sözü, bizim de ısrarla üzerinde durduğumuz en önemli kurtuluş reçetesi. Kurumdaki sportif ve idari hantallığı, Sportif ve İdari Direktörlerle çözme kararı gibi, yöneticileri proje üreten ve icraatı kontrol eden konumunda bırakması alkışı hak etti. Ersun Yanal’la devam konusunda, basına daha önce yansıyan diyaloglarına karşın “kurumlarda devamlılık” anlayışında olması, bir başka doğrusu.
Son 6 ay hariç oluşmasına katkıda bulunduğu 50 milyon YTL dolayındaki borçla ilgili sözü sadece “bizi ürkütecek miktar değil” şeklinde bir açıklamayla sınırlı kaldı. Oysaki kamuoyu, “kaynak” konusunda da aydınlanmak istiyor. Eski Başkanlardan Faruk Özak’ın samimiyetiyle ilgili geniş ve sert açıklamaları, yönetimdeyken yaptığı fevri çıkışları anımsattı. Bu durum camiadaki uzlaşma - birleşme çabalarına tepki olarak, “Birlikteliği başkan sağlar” sözüyle çelişti. Atatürk’ün “Sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” sözünün, yöneticileri de kapsaması talebi çok ağır. “Yönetici” kelimesini genelleme yapmadan daha açabilmeliydi.
Önemli ayrıntı: Hacıosmanoğlu,  basın toplantısına olası yönetici adaylarını da getirdi. Köksal Güney dışında yeni isimler. Kendisinin de bulunduğu Albayrak yönetiminin en çok eleştiri aldığı nokta, “Acemi yönetim, işi bilmiyorlar” şeklindeydi. Basın toplantısına o ekiple değil, tek çıksa daha etkili olurdu.

0 YORUM