ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Adayları dinlerken-

11.12.2007

Sadri Şener, Trabzon'daki ikinci dönemi için çok ciddi bir düşünme süresi kullandı.

Sadri Şener, Trabzon’daki ikinci dönemi için çok ciddi bir düşünme süresi kullandı. Adaylığı konusundaki baskılara uzun süre direndikten sonra, olası adaylığı konusunda destek vereceğini söylediği Hayrettin Hacısalihoğlu’nun, sadece desteğini almakla kalmadı, katılımını da sağlayarak kararını verdi: Adayım.
Konuyu kamuoyuyla paylaşmak üzere düzenlediği basın toplantısına adeta bir gövde gösterisi yaparak çıktı. Kürsüde sağına ve soluna aldığı iki eski asbaşkan, iki de başkan yardımcısının yanı sıra, salondaki çok sayıda eski yöneticiyle, “Sorunlarının üzerinden ancak bu ekip gelir” mesajını, ölçülü vaatlerle verdi.
İki konu çok önemliydi. 1- Önceki görev döneminde yaptıklarını, yapacaklarına teminat gösterirken dedi ki: “Biz yıldız almadan, yıldız adaylarını toplayarak, bir yıl sonrasının takımını kurduk. O takım 6 A, 5 Ümit, 3 de Gürcü Milli’yle 95-96’da malum nedenlerle şampiyonluğu kaçırdı. Şimdi de böyle bir planlamayı gerçekleştirdikten sonra şampiyonluk sözünü telaffuz edeceğiz.”
2- Adaylığı söz konusu olduğunda Trabzon’da TMSF ile ilişkilerini içeren notların belli çevrelerce dağıtılmasına ilişkin soruyu içtenlikle yanıtlarken, o dönemde onca ekonomik sıkıntısına karşın Trabzonspor’dan almadığı 8 milyon dolarlık alacağının bu ilişkideki rolünü nezaket gereği sadece ima etti.
Kurumsallaşma, federasyonla, ülke geneli ve Trabzon’daki kulüplerle ilişkiler, bütünlük, kulüp-siyaset ilişkileri vs konularda özetlediği programı tatmin ediciydi.
Şener’in en büyük artısı, diğer adayların şu ana kadar nedense açıklamadığı ekibi oldu. Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu’yla birlikteliklerine sık sık atıfta bulunması, bu beraberliğin Trabzonspor’a yeni kazanımlar sağlayacağının sinyali gibiydi. Sıcak para krizini yönetici katkısıyla, uzun vadede de yeni ve kalıcı gelir kaynakları yaratarak çözmeyi planladıkları, Trabzonspor gibi büyük markanın değerinin layık olduğu düzeye çıkarılacağı gibi söylemleri heyecan vericiydi.
Sadri Şener’in, sandığa negatif yansıması olası yönlerine gelince: “İcazetli” olduğu iddiaları, bu konudaki net açıklamasına karşın gündemden düşürülmüyor. TMSF ile ilişkileri, rakiplerince çirkince kullanılıyor. Tribünlerin hoşuna gidecek söylemler yerine ölçülü vaatlerde bulunuyor. Hâlbuki son seçim, uçuk vaatlerin, diğer adayların söylemlerinin iki katından fazla oranda prim yaptığı bir seçim olmuştu!

0 YORUM