ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

En arkadaki kim?

09.11.2007

Maç başlıyor. Henüz dördüncü dakika. Liverpool sahasına geçtiğimiz ender anlardan biri. Bobo'nun yanından Hyypia net bir şekilde topu kornere atıyor. Yardımcı hakem aynı fikirde değil. Bobo'da çıt yok. Arkasını dönüp uslu uslu saklanmaya devam ediyor.

Maç başlıyor. Henüz dördüncü dakika. Liverpool sahasına geçtiğimiz ender anlardan biri. Bobo’nun yanından Hyypia net bir şekilde topu kornere atıyor. Yardımcı hakem aynı fikirde değil. Bobo’da çıt yok. Arkasını dönüp uslu uslu saklanmaya devam ediyor. Bu yanlış karar ‘Süper’ dediğiniz Türkiye Ligi’nde verilse ilk tezahürat ‘Bilmem ne federasyon, bilmem ne hakemler’ olur. Bobo kendini yere atar iki elini açar ve hakemi daha dördüncü dakikada seyircinin kucağına bırakır. Bu mantaliteyi Türkiye’de değiştirecek merci yok. Binlerce insanin ayağa kalkmadan, küfür etmeden, sigara içmeden maç seyrettiği Premier Lig’i 202 ülke izliyor. İnsanlar taca çıkan topu alkışlarken bizdeki tezahürat ‘Ayağa bütün stat ayağa’ olur... Adam para verip bilet almış keyfini niye bozuyorsunuz.
Maç devam ediyor. Beşiktaş’a geldiği günden beri devamlı arkasında durulan Hakan Arıkan’ın bacakları titriyor. İlk yarıyı iki golle bitiriyor.Sevgili kardeşim Ertuğrul konuşurken hep bizli konuşuyorsun da, ikinci devre sizlerin aklına hiç mi gelmedi Rüstü’yü oyuna sokmak? Sen antrenör olarak hamleni yaparsın tutar veya tutmaz. Ricardinho’nun bir bacağı kırık olsa, alçıyla oynatman lazım neden adama en büyük hakareti yaparak Mehmet Sedef’i tercih ediyorsun?
Beşiktaş’ta uzun zamandır işler iyi gitmiyor. Duygu sömürüsü ve eyyam doruk noktada. Takımın hala belli bir iskeleti, şablonu yok. Her sene yapılan yama transferlerden uyum almak tamamen şansa bırakılmış. Biri çıksa Sergen gittikten sonra Beşıktaş’ın kaç frikik golü var dese cevabınız nedir?
İngiltere’de okul takımından Premier Lig’e kadar herhangi bir futbol takımı şut atamadan sekiz gol yese, antrenör hemen istifa eder. Ertuğrul da en doğrusunu yaparak istifasını sundu. Ama burası İnönü, buradan çıkış yok. Hocamızın da, Baskanımız’ın da arkasındayız. Ben de en arkada hangi delikanlı var onu merak ediyorum...

0 YORUM