ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Uğursuz martı!

02.09.2007

Taraftar önce suçlu olarak 70. dakika dolaylarında sahaya inen yorgun martı Jonathan'ı suçlu ilan etmişti.

Taraftar önce suçlu olarak 70. dakika dolaylarında sahaya inen yorgun martı Jonathan’ı suçlu ilan etmişti. Onlara göre gol atamamanın sorumlusu bu martı idi. 83. dakikada martı stadı terk ettiğinde bir grup ardından bağrıyordu; ‘Defol uğursuz!’...
Oysa herşey çok iyi başlamıştı. Tribünde hop oturup hop kalkıyorduk. Öyle ki her zaman durduğumuz kapalı üst öndeki yerimizi işgal etmiş 7-8 tane sevimli yumurcak bile yerlerinde duramıyorlardı. Kayserispor, maçı önce bir kez ilk yarının sonlarına doğru dengeye getirdi. İkinci devrede de 60’tan sonra özellikle Ragıp’ın üst düzey performansıyla oyunu orta sahada kilitledi. Maç bittiğinde dışarı akan taraftar bu kez suçluyu değiştirmişti. Martı değil, ayağına hakim iki oyuncu Ricardinho ve Delgado’nun sahada olmayışına bağlıyordu beraberliği. Biri yarı öfkeli, yarı alaycı bir tonla İbrahim Akın ve Mehmet Yozgatlı için ‘Yaa biri top istobunu bilmiyor, diğeri müdafanın içinde saklanıyor. Bunlardan topçu mu olur?’ dedi. Bu beraberlik Beşiktaş’taki arızaları görmek bakımından faydalı oldu elbette. Yine de Türkiye’deki yetersiz yerli teknik adamlar deposundan ayrı olarak Ertuğrul Sağlam ve Tolunay Kafkas gibi, iki genç ve ne yaptığını bilen insanın takımlarını izlemek keyifliydi.
Evet, maç Beşiktaşlı taraftarların istediği gibi bitmedi ama ben, maçın büyük bölümünde çok heyecanlandım. Yine de Toledo gibi oyunu rölantiye almak için olur olmaz kendini yere bırakan ve futbol izlemek isteyen insanların keyfini kaçıran futbolculardan çok hazcetmediğimi -ki Toledo da çok iyiydi- bu vesileyle de belirtmiş olayım.

0 YORUM