ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Rüştü örneği

21.10.2007

Henüz ilk 6 dakikada iki gol bir de net bir gollük pozisyon yiyen Beşiktaş müdafaasının üç oyuncusunun milli takımda oynadığını hatırladıkça insanın asabı bozuluyor.

Henüz ilk 6 dakikada iki gol bir de net bir gollük pozisyon yiyen Beşiktaş müdafaasının üç oyuncusunun milli takımda oynadığını hatırladıkça insanın asabı bozuluyor. O dakikaya kadar Yattara ve Gökdeniz Karadeniz üzerine gittikleri her Beşiktaşlıyı şıkır şıkır geçerken, ben de “Bu işte bir yanlışlık var” demekten kendimi alamadım.
Tam “Eyvah! Yine Beşiktaş Ziya Doğan’a çalışıyor” diye düşünmeye başlamıştım ki, Beşiktaş uyandı ve orta sahayı parselleyerek, Trabzon’un arkaya sarkmalarını engelledi. 15. dakikadan sonra dönen maç, Trabzonspor ceza sahası önüne yıkılınca, doğrusu Ziya Doğan’ın ne yapacağını merak ediyordum. Beni yanıltmadı, bir şey yapmadı!
Burak Yılmaz biraz daha kendini geliştirip Beşiktaş’a katkısını bir parça daha artırabilse bu maç Trabzonlu taraftarlar için “İyi ki cezalıydık da gidip görmedik” dedirtecek bir sonuçla bitebilirdi.
Bütün maç boyunca Beşiktaş’ın her atağında gözlediğim isim Tello oldu. İbrahim Üzülmez ona eşlik edebilse sanırım Trabzonspor dün ‘felç olurdu.’
Futbolda şaşırmayı özlemişim. Önce Delgado’nun penaltı sonrası sevinmek yerine gidip sakatlanan kaleci Tolga ile ilgilenmesi ardından atıldığı pozisyonda Rüştü’nün efendiliği şaşırtıcıydı. Rüştü’nün hakeme karşı saygılı itirazı ve o itirazı tadında bırakması olgunluğunun, ‘büyümüşlüğünün’ göstergesiydi. Dileyelim ki, onun bu insanca tutumu diğer futbolculara ve ekranları hakem mezbahanesine çeviren televizyon yorumcularına örnek olsun.
Elbette Bobo. Hem attı hem tuttu. Çok kurtarmadı ama oyuna ‘renk getirdi.’ Ve sonunda Beşiktaşlılar sevindi. Trabzonspor’a ise  üzerinde eni konu düşünülmesi gereken bir maç kaldı.

0 YORUM