ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Onlar yanlış biliyor

05.11.2007

Bir şarkı vardı hani Candan Erçetin söylüyordu; "Onlar yanlış biliyor, kimsenin suçu değil bu" diye.

Bir şarkı vardı hani Candan Erçetin söylüyordu; “Onlar yanlış biliyor, kimsenin suçu değil bu” diye. Durum tam da böyle...
Ne olmuş? Hakem İsmet Arzuman son dakikada hatalı bir karar vererek Beşiktaş’ın beraberliğini engellemiş... Doğru mu? Doğru..
Peki bu durumda ne yapmak gerekiyormuş!
Beşiktaş’ın sahaya PAF takımıyla çıkması, bizim de maça gitmememiz gerekiyormuş.
Niye? Çünkü, federasyon Beşiktaş üzerine oyun oynuyormuş, federasyondaki Beşiktaşlı yöneticiler de Beşiktaş’a sahip çıkmıyormuş.
Allah Allah!
Yahu bu federasyonu kim seçtirdi, Affan Keçeci’yi oraya kim gönderdi?
Şimdi şöyle düşünsek haksız mıyız? O zaman Beşiktaşlı yöneticiler de tıpkı İsmet Arzuman gibi , federasyon seçimleri yapılırken ‘yanlış karar’ vermişler.
Ya da gelin en doğrusunu düşünelim.  Acaba İsmet Arzuman kadar Bobo ve Batuhan’ın karşı karşıya pozisyonlarda atamadığı gollerin de rolü var mıdır bu yenilgide?
Vardır elbette.
Peki onlara da böyle bir ceza verilecek mi? Hayır.
Neden? Çünkü, ‘gol kaçırma’ futbolun ta kendisidir, tıpkı hatalı verilen bir hakem kararı gibi.
Diyor ki ‘krallık’; “Taraftar maça gelmesin...”
Niye? Bana o iki kombineyi satarken “Hatalı hakem kararları sonrası sen, Cem Dizdar, Delgado, Cisse, Ricardinho yerine Aydın Karabulut, Batuhan Karadeniz, Erdem Köse, Koray Şanlı’yı izleyeceksin ona göre” denildi mi? Hayır. Peki, hem o kadar paramı alıp hem bana böyle bi ceza vermek niye?
Ben ve arkadaşlarım maça gideceğiz de, de ki gitmedik ve BJKK (Beşiktaş Jimnastik Kulübü Krallığı) adına protestoya katıldık. E, o zaman, bari televizyondan izleyelim iyi bir Beşiktaş’ı, niye PAF’la çıkıyorsun sahaya?
Ya da en radikalini yapıp, kapatalım kulübü olsun bitsin...
Şimdi, Sinan Engin, ‘krallık’ tarafından futbol takımı menaceri yapıldığında tribünde açılan aleyhteki onca pankarta, onca gürültüye rağmen Engin görevde kaldı mı? Kaldı. E, peki o zaman taraftarın tepkisine kimse niye kulak vermedi? Şimdi işler sarpa sarınca mı taraftar akla geliyor...
Taraftar olumsuz durumlar karşısında kendisi protestosunu düzenleyecek kadar akıllı ve mizah sahibidir. Taraftar işini yapar, onun adına düşünmek, karar vermek beyhude bir çabadır. Taraftarı dinleyecekseniz, söyleyecek çok sözü var, ama dinleyeceksiniz.
Ya o, menacer Sinan Engin’in yaptığı “Ligden çekilebiriz”ine ne demeli! Sonra işi toparlamak için Beşiktaş Başkanı’nın geceyarısı evine gazeteci çağırmasına! Basın açıklamaları yapılacak kulüp binaları eve uzak mı? Ya da kulüp adına haber merkezlerine bir basın açıklaması gönderilemez miydi?
Devam edeceğim ama yerim dar, bugünlük bu kadar.
En iyisi ne biliyor musunuz?
“Bırakın bu işleri de, biz çıkıp topumuzu oynayalım be abi...”

0 YORUM