ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM
Daha iyi bir görüntü için telefon çevirin!

YAZARLAR

Şaka gibi

09.03.2013

Geçen haftanın kurtarıcısı direkler bu hafta Galatasaray'ı yediler. Kritik kırılma anlarında Hamit'in ve Selçuk'un vurdukları direk yerine çerçeveden içeri girse baskı altındaki Gençler'in direnci kırılır, oyun başka türlü akardı.

İlk 14 dakikada, biri ofsayttan Burak’ın golü olmak üzere Galatasaray 4 pozisyon yakaladı. Sonra 18. dakikada Eboue’nin ortasına Sneijder’in yarım volesi geldi. Hele bir de 44. dakikada Riera’nın getirdiği, Burak’ın altı pasta atamadığı bir pozisyon var ki evlere şenlikti...

Futbol şakası yapsanız ancak bu kadar pozisyon harcarsınız. Atamayana atarlar. Sonra üstüne yatarlar. Gençlerbirliği, Arena’da bunu yaptı. Cim Bom hiç beklemediği anda kalesinde beklenen ve görünen taraftan gol yedi. Eboue’nin maç başından beri hacıyatmaz gibi top oynaması, en ufak darbede kendini yere atması Sarı-Kırmızılılar’a pahalıya patladı. Faul almak için kendini yere bırakınca, Gençlerli oyuncu antrenman rahatlığında gol attı. Afrika Kupası’ndan döndüğünden beri Eboue yokları oynuyor. Aslında onu zorda bırakan, önündeki Hamit’in sürekli içeri kat etmesi ve kaptırdığı topta kademe yapmamasıydı. Fizik olarak zaten güçsüz olduğu için çıkışların dönüşünde hep gerisinde kaldı. Stoperler hem de orta sahadakiler arayı kapatmak için çabalayıp durdular. Burak çok yalnızdı. Galatasaray oyun genelinde tempolu ama telaşlıydı. Büyük takım baskısı dağınık olmaz. Bilerek ve gol noktalarında final vuruşlarını bilinçli yaparak oynar. Bu kadar pozisyonda ‘vah vah’ demeden 3 puan getirecek skoru mutlaka çıkarır. Bir de Sneijder meselesi var.. Koskoca İstanbul’da ona ev bulmuş olanlar sahada yer bulamamışlar. Oyuna başladığı yer Burak’ın arkasında hem destek hem de gol köprüsü oluşturacak pozisyondu. Orada adeta gölge boksu yaptı. Sol kenara çektiler, orada da hiçleri oynadı... Cim Bom belki topa sahip oluyor ama tempoyu artıracağı zaman ile oyun kontrolünü yavaşlatacağı zamanları birbirine karıştırıyor. Topa sahip olmak hız kesmek değil. Gol yollarına efektif pas yollarsanız anlarsınız. Dün gecenin iyisi tribündeki, takımına bıkmadan destek verenlerdi. Kötüsü ise her iki tarafa da çaldıkları ve çalmadıklarıyla oyunu tuhaflaştıran Özgür Yankaya’ydı.

0 YORUM