ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Ruh çağırmak lazım

19.10.2008

Bırakın taktiği-tekniği, bundan önceki 3 deplasman maçının mağlubiyeti, ligin hiç galibiyeti olmayan Kocaelispor karşısında sadece ruhla, istekle, isyana dönüşen mücadeleyle 3 puanı getirmeliydi Fenerbahçe...

Bırakın taktiği-tekniği, bundan önceki 3 deplasman maçının mağlubiyeti, ligin hiç galibiyeti olmayan Kocaelispor karşısında sadece ruhla, istekle, isyana dönüşen mücadeleyle 3 puanı getirmeliydi Fenerbahçe'ye... Getirdi de, ama ne ruhla ne istekle, İki golcüsünün gol vuruşu kalitesiyle. Tek önlibero mu çift önlibero mu; santrforlar tek mi çift mi? diye fal açacağına Sarı Kanaryalar, önce sahaya büyük takım görüntüsünü yansıtmalılardı. Sezon başından beri söylediğimiz, ileride çoğalamayan görüntüsü Sarı-Lacivertliler’in bu maçta da aynıydı. Semih orta sahaya top almaya gelince, Alex de topa sahip olup, oyunu yönlendirmek için geride kalınca, Güiza yalnızları oynuyor. Dolayısıyla Fenerbahçe, oyun planında çift santrforla oynuyormuş gibi görünse de 5’li orta sahayla oynuyor. Topu koşturacağına, kendileri koşuyor; dolayısıyla tempo düşüyor, pas trafiği aksıyor. Çabuk oyun yerine, rakibin yerleşebileceği rahatlığı sağlıyor Fenerbahçe’nin bu oyun düşüncesi.
Kısa kısa soralım: İkili mücadele var mı? Fenerbahçe, kaybettiğinin arkasından kazanmak için koştu mu; kazandığını olumlu kullandı mı, dönen topları aldılar mı; avantaj sağlayan duran topu kazandılar mı; kazandıklarını eskisi kadar hünerli kullandılar mı?.. Hepsine toptan cevap verelim: HAYIR!.. Bu kadar hayırdan hayırlı sonuç çıkar mı?.. Eee.. Bu futbol. Futbolun ruhuyla Semih’in ruhu biraraya gelirse çıkabilir.
Bir hatırlatma: Hakemlerle kaleci Serdar’ın kazağı aynıydı. Merdiven boşluğunu biz göremedik, gören var mıydı?

0 YORUM