ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Kıt kanaat

02.02.2009

Ligin ikinci yarısıyla beraber, Beşiktaş´taki değişim artık iyiden iyiye kendini belli etti.

Ligin ikinci yarısıyla beraber, Beşiktaş’taki değişim artık iyiden iyiye kendini belli etti. Krizden olsa gerek, hesap kitap yapan bir takım haline geldi. Artık ne sonsuz özgürlükte oynayan ofansif aktörleri var, ne de rakiplere tanınan aşırı pozisyon. Orta halli, kendini bilen, ekonomik tedbirleri önde bir takım. Bu hesap daha ne kadar çarşıya uyar bilinmez, ama gidişatın değiştiği de kesin. Bir de madalyonun diğer yüzü var. Lig ve kupa maçlarına göre kadronun bölüşülmesi, formdaki oyuncu ile formsuzun seçiminde teknik direktörün çelişmesinin, Siyah-Beyazlılar’ın saha içi aklından da alıp götürdükleri var. Tello’nun mükemmel golü dışında, Beşiktaş’ın futbol adına konuşulacak pek aksiyonu yok. Bir önceki kupa maçının en kötülerinden Serdar Özkan sahada, Holosko ile Bobo kulübede. Neyse ki Denizli, Serdar Özkan’a bir devre dayanabiliyor ama taraftar Holosko ile yetinmiyor, Bobo’yu da istiyor. Denizli’nin onbiri bu kez de tribün müdahalesiyle, bir kez daha değişiyor.
İkinci yarıda da ofansif düzen ağırlık kazanmasına karşın, sakinlik yok. Belki de zirve yarışından geri düşme korkusu Siyah-Beyazlılar’daki stres yumağını çözmüyor. Karşı kale girişimleri daha yoğun ama aynı anda Gökhan Zan ve Toraman’a da daha kritik ve zor pozisyonlar rastlıyor. Neyse ki ikisinin uyumu ve zindeliği iyi de, Beşiktaş tek tük sayılabileceklerin dışında pozisyon yaşamıyor.  Denizli’nin tüm çabalarına rağmen, Yusuf hala rakibin can alıcı noktalarında işlem yapmaya dahil edilemiyor. Enteresandır, belki de ilk kez Beşiktaş formasıyla kendi oyununu bir savunma fonksiyonerliği de eklemeye çalışıyor. Sonuçta tek golle de gelse, ikinci üç puan Denizli’yi hesaplarında şu an için yanıltmıyor.

2 YORUM
  • izmmurat 2.02.2009 10:29:36
    1

    lütfen biraz destek olun yazılarınızda hep eleştiri sizin yazınızı okuyunca sizin beşiktaşlı oluşunuzdan şüphe duyuyorum!objektif olmalısınız ama .........

  • NewVoice 2.02.2009 11:05:16
    2

    Elestiri cok agir, dün aksam iyi futbol ve iyi bir Besiktas izledik. 90 dak. kosan mücadele eden bol bol pozisona giren bir takim. Haftanin golü ile gelen altin degerinde 3 puan. Fark indi 4e derbileri alirsa bu takim kimse tutamaz artik.