ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Hareketliliğe doğru

10.10.2008

Zamansız diye adlandırılan değişimler de, bazen işe yarayabilir. Mustafa Denizli´nin görgüsü yüksek bir kişilik olarak Beşiktaş´a yararları olacaktır.

Zamansız diye adlandırılan değişimler de, bazen işe yarayabilir. Mustafa Denizli’nin görgüsü yüksek bir kişilik olarak Beşiktaş’a yararları olacaktır.
Futbolcu kesiminin teknik direktörle mesafesi arkadaşlık boyutuna ulaştığında bu memlekette iş yürümez. En azından bu boyutuyla işveren ve işçi arasında Denizli çatısında doğru bir hiyerarşi kurulabilir.
Tabii ki Denizli’nin gelişinden çok, Sinan Engin’in gidişi hayırlı olmuştur. Bu kadar yıprandı ve kendisinin üstünden çok daha fazla yıprananın Beşiktaş olduğunu gördüğü halde buna son ana kadar aldırış etmeyen Engin’in, sonunda verdiği karar en isabetlisidir.
Mustafa Denizli’nin futbol felsefesine oldum olası çok sıcak bakmadığımı itiraf etmeliyim. Ne var ki, Beşiktaş kadrosunun tek sorunu taktiksel kavramla sınırlı değildi. Sağlam’ın bıraktığı takımda oyuncu bazında büyük çoğunluğun hatırı sayılır verim kaybına uğradığı gözlerden kaçmamalı. Mustafa Denizli yarısının performansını vasatın üzerine çıkardığında -ki en güçlü özelliğinin bu yönü olduğuna inanırım- Beşiktaş’ın çakılı kaldığı yavan oyun, yerini hareketliliğe bırakacaktır. Sonrasında buna paralel oyun formatları şekillenebilir.
Yalnız, Denizli’nin Galatasaray benzeri bir ofansif anlayışa başlangıçta yönelmemesini tavsiye ederim. Zira, en dikkat etmesi gereken konu, işbaşı yaptığı takımının 2-3 yıldır aşırı kırılgan yapısı.

1 YORUM
  • Emreraul 10.10.2008 11:44:52
    1

    biz artık saldıran rakibi boğan beşiktaş izliyoruz inönü'de 89 da gol atıp kazanan bi takım görmeye tahammülümüz kalmadı. O yüzden isnh. biran önce hücum futbolu oynamaya başlarız