ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Bobo mu, Holosko mu?

28.10.2008

Tanıdığı özgürlükler kapsamına savunmanın topla öne çıkarak oyun kurmasını da dahil eden Denizli´nin bir detaya dikkat etmesi lazım.

Tanıdığı özgürlükler kapsamına savunmanın topla öne çıkarak oyun kurmasını da dahil eden Denizli’nin bir detaya dikkat etmesi lazım. Aynı savunma aktörleri, top rakibe geçtiğinde en az iki oyuncuyla adam adama markaj uygulayacaksa bu anlayış yüksek risk taşır.

Zapotocny ve Sivok’un kesicilikte olduğu kadar oyun kurmada da becerili oluşu, kuşkusuz önemli bir avantaj. Fakat yörüngelerinde hareket etmek kaydı ile... Üç stoperli defans, hemen hemen her atağı karşılama aşamasında sağdan sola farklı noktalarda konuşlanacaksa, nihayet bu sezon güçlendi gözüyle bakılan savunmanın balansı bozulur ve Sivasspor’un attığı gole benzer bireysel hata içeren sayıların arkası gelir.

Denizli ikinci sınavını geride bıraktı. Gençlerbirliği ve Sivasspor maçlarının sonrasında kısa süreye rağmen Beşiktaş’ın filizlenen yeni profili şu mesajı veriyor: İlk yarı attı, attı... İkinci yarıya ne çıkarsa bahtına!
Kartal’ın hücuma çıkarken çok hevesli olduğu gözlerden kaçmıyor. Ne var ki, bu ofansif denemeler orta alanın forveti dikey gördüğü doğrultunun ezberinde gidiyor. Bu hücum anlayışı kenarlar devre dışı kalarak devam ederse, sonuç getirmeyen eylemler hevesi kırabilir. Serdar Kurtuluş kulvarını bu şekilde orta halli kullanacaksa, mevcuttaki tek alternatif Ali Tandoğan hazır hale getirilmeli.

Gelelim Holosko ve Bobo’ya... Yani Denizli’nin hâlâ beklentilere cevap vermeyen iki oyuncusuna. Holosko, Bobo’nun gölgesinde kaldığı izlenimini alınca bu sezona iyi başlayamadı. Zira Ertuğrul Sağlam onu kanatta kullanacağını açık açık deklare etmişti. Bobo bu takımın vazgeçilmezi olduğundan, bundan sonra da şüphe etmeyecekse Beşiktaş bu iki oyuncusundan da istediği verimi alamaz. Yok, Denizli eğer Holosko’ya, onu daha fonksiyonel kullanacağı yönünde koltuk çıkarsa baştan beri Bobo’nun bir fazlalık olduğu da daha rahat anlaşılacak.
Beşiktaş’ta ligin ilk yarısı sonunda belirli bir aşama kaydetmiş ise de, belki de devre arası takıma kazandırılması gereken takviye konusunda daha net bir seçim yapabilecek.

4 YORUM
 • koksal1tr 28.10.2008 10:24:57
  1

  bobo ile nobrenin daha uyumlu olduğunu düşünüyrum basri abii

 • EBG 28.10.2008 12:22:57
  2

  Beşiktaş'ın ilerde top tutmasını sağlayan Nobre de, gol vuruşlarında etkili Bobo da, takımın en hızlı hücum eden adamı Holosko da ilk 11de oynamayı hakediyor. Bu noktada Denizli'nin yapması gereken Delgado'yu kenara alıp üç forvetle oynamayı denemek.

 • bjksati 28.10.2008 12:23:55
  3

  Bence geçen yıl bobonun sakatlığında birlikte görev alan holosko, nobre ikilisi tello ve delgadonun destekleriyle çok iyi işler başardılar. devam edilmesi yönündeki düşüncemle basri beye katılıyorum. Başarılar.

 • lonelyyy 28.10.2008 16:11:22
  4

  bnce bobo bjknin vazgeçilmezleri arasına girdi holoskoda çok ii bi oyuncu ama nobre ve bobo daha ii anlaşıo