ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Lincoln'ü atan zihniyet!

09.02.2009

Siz hakemlerin beynini seminerlerde olsun, futbol programlarında olsun ‘Bu oyunun ana unsuru sizlersiniz´ diye yıkarsanız, onlar da osuruktan nem kapar hale gelir böyle!

Siz hakemlerin beynini seminerlerde olsun, futbol programlarında olsun ‘Bu oyunun ana unsuru sizlersiniz’ diye yıkarsanız, onlar da osuruktan nem kapar hale gelir böyle! Bir gün çıkar yardımcının biri üzerime su sıçrattı diye artırır futbolcuyu, bir başka gün hakem ‘kaşının üstünde gözün var’ diye bir punduna getirip gıcık olduğuna yallah dışarı! Fasulye gibi kendini nimetten sayma olayı var ya, oraya doğru hızla gidiyoruz, hadi hayırlısı! Bir top toplayıcının, “Hakem amca, bu abi bana ‘bonitinho’ dedi” şikayeti ile Alex’in hem de Saracoğlu’ndaki hayati bir maçta atılacağı günü dört gözle bekliyorum şimdi! 

Artık 11’e 11 futbol maçı izlemek haram oldu. Yıldız futbolcuları ise ancak ayda bir kez, o da beyefendilerin izin verdiği süre kadar izleyeceğiz anlaşılan! Kendilerinden başka ‘yıldız’ görmeye tahammülleri yok çünkü saha ve ekran ağalarının! On binlerce biletin, milyonlarca decoderın parasını, onların mastürbasyonunu izlemek için vermemiz isteniyor bizden yani!

İşin acı yanı, neredeyse hiçbir hakemin derdi güzel bir 90 dakikaya yardım etmek değil. Tamam, art niyetli değiller belki ama, aman birilerinin diline düşmeyim de, gerisinden bana ne havasında oldukları da aşikar! Kuralları ve yorumları herkes kendine yontuyor. Ne kadar kabadayı ve ‘futbol katili’ olurlarsa, o kadar delikanlı sayılıp prim kazanıyorlar. Örnekleri de zaten her akşam ekranlarda, belli ki onlara özeniyorlar!

Yakında Futbol Federasyonu basın toplantısı düzenleyip şöyle bir açıklama yaparsa şaşırmayın: “B Klasman hakemlerinden Erman Çakar, yıllık 2 milyon Euro karşılığında 3 yıllık sözleşme ile A Klasmana transfer edilmiştir. Kendisine ayrıca, emekliliğinde aynı maddi şartlara ilaveten yıllık 5 milyon Euro da prim ödenmesi karşılığında, TV’de yorumcu olarak hakemlere sallama garantisi verilmiştir. Maç başına 2 ikinci sarı karttan, 1 de direkt kırmızıdan olmak üzere 3 oyuncu atma ortalamasına sahip Erman Çakar, aynı zamanda maç başına 9 sarı kart gösteriyor. Hakemimiz, saha içinde 8 futbolcuya ‘Ne diyorsun lan sen dümbük’ çıkışıyla bu alanda da maç başı rekorunu elinden bulundurmaktadır! Ayşe Teyze ile de çok yakın bir ilişkisi vardır!”
Gidişat bu yönde... Birilerinin haberi olsun, birileri ise ayağını denk alsın!

8 YORUM
 • drdem 9.02.2009 10:44:20
  1

  akşam ikisinide seyrettim. herikisi de komplexli kişilikler. galatasaraya da gıcıkları var. dekoderimi bu iki maç sonrası iade etmeye karar verdim. lig tv'ye duyurulur

 • DGS 9.02.2009 11:09:49
  2

  Bir maç izleyecez hakemini maçın önüne geçmediği anlayamıyorum.

 • tmrdeu 9.02.2009 16:30:09
  3

  ikiside sov pesinde fifa kokart taktilar ama zamaninda yapamadiklari sovu simdi yapiyorlar bos konusuyorlar

 • ekolay 9.02.2009 18:39:35
  4

  tribünler zaten bosalmaya basladi.sarvan, dereli, cakar, toroglu kendileri oynayip kendi seyretsinler, zaten show pesindeler.

 • alper x 9.02.2009 20:15:18
  5

  sesimi duyan basında kim varsa sesleniyorum bir kamuoyu olusturup dısardan hakem getirme çağrısı yapın.bu adamlarla olucak iş değil bu ya selçuk dereli galatasarayı kayseri maçında mahfetmiştir.bir yıldız bukadar kolaymı atılır ya nerde görülmüş

 • ultra4ever 10.02.2009 08:54:50
  6

  ayhan bey yorumlarinizi severek takip ediyoruz .gercekleri yazdiginiz icin sizede kirmizi kart gostermesinler sonra!!![erman.cakar]

 • kartalyuvasi 11.02.2009 18:11:04
  7

  lincolnü atan zihniyet deldadoyu cisseyi zapotocnyi atan zihniyetle aynı. o zaman iyi şimdi kötü mü? son 5 senenin bjk maçlarını iyi izlemeliydiniz!

 • efs4ne34 11.02.2009 20:21:02
  8

  geçen sene servet 3 metre ofsaytan gol atarken neden susuyordunuz gsliler geçen sene gçbirliği maçındaki hakem kıyağından sonra nerdeydiniz kıyak yapılınca zihniyet sorgulaması yapmıyorsunuz kayserinin verilmeyen penaltılarından bahsetmiyorsunuz ba