ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

'Florya'yı basın' çağrısı!

17.02.2009

Galatasaray Antalya´da yenildi, dünya yıkıldı! Öyle hava yaratıldı ki, sanki Sarı-Kırmızılılar kazanacak kadar oynamadı. Girilen onca gol pozisyonu, karşı karşıya kaçırılanlar görmezden gelindi!

Galatasaray Antalya’da yenildi, dünya yıkıldı! Öyle hava yaratıldı ki, sanki Sarı-Kırmızılılar kazanacak kadar oynamadı. Girilen onca gol pozisyonu, karşı karşıya kaçırılanlar görmezden gelindi!
Milli sınavlar, iki kupa ve lig maçları nedeniyle ‘bıkkın’ hale gelen oyuncuların durumu ‘es geçildi.’ Sakatlar keza öyle... Daha 14. dakikada, rakibinin direncini kıracak, oyun anlayışını daha fazla risk üzerine kurduracak Baros’un Ömer tarafından düşürülmesine çalınmayan penaltı mı, öyle bir şey mi oldu canım! Olmuşsa bile, ‘Baros da hep kendini yere atmasaydı, hakem yine öyle sandı!’ Hakemlerin ‘öyle sanmalarına’ kaldıysa çalınacak düdükler, durumun nerelere varacağını aynı maçta görmedik sanki, önce çıkan ikinci sarı kart, sonra... Sonrası ‘kurallar diyor ki...’ İyi ki de öyle oldu ve bir futbol emekçisinin hakkı yenmedi hiç değilse. Baros’un hakkı mı, geçiniz!

Şampiyonlar Ligi’ne kalamadı Galatasaray, tarih 27 Ağustos’tu, eleştiri üstüne eleştiri. Bugün 16 Şubat! Aradan 6 ay geçti hâlâ aynı terane, nasıl bir kinse bu! Sanki bugün başka bir takım Avrupa’da mücadele ediyormuş gibi! Bunun hiç önemi yok! Şimdi de pusuda Bordeaux’ya elenmesini bekliyorlar, adım gibi eminim!
Kupadan elendiler, saldırdılar. Kime, futboluna övgüler yağdırdıkları Sivasspor’a. Nasıl ve hangi şartlarda elenildiği unutuldu bile!

Ligde şampiyonluk şansı da uçtu onlara göre. Fenerbahçe 7-0’lık galibiyetin ardından henüz Galatasaray’ın puanına ulaştı, ama olsun. Onların şansı hep vardır, olmalıdır! ‘Bu ne yaman çelişki’, demeyin. Çelişki yok! Sonuçta Galatasaray bugün kötü sonuçlar alıyor, ama ya Kewell, Lincoln, Hakan Balta, Hasan Şaş, Uğur Uçar vs geri döndüğünde, taşlar yerli yerine oturduğunda n’olacak? Bunun telaşındalar şimdi ve onun için Galatasaray’ı yıkmak için ‘psikolojik’ saldırılar hiç durmuyor. Gerek malum kulübün milisleri... Gerekse ‘tarafsızlık’ kisvesi altında malı götürüp, başarı geldiğinde ‘kapalı kapılar arkasında Sarı-Kırmızı çekerek bugün eleştirdiklerine yaltaklananlar’ her fırsatı değerlendiriyor! İstiyorlar ki, Galatasaray’ın en güçlü kalesi de düşsün, taraftarı yüz çevirsin takımına! O nedenle, bir anlamda ‘Florya’yı basın’ çağrısı yapıyorlar çaktırmadan! Siz onlara kulak asmayın! Çünkü bu alemde ne söylenmedik söz kaldı, ne de yalanmadık tükürük!

9 YORUM
 • ekremtuglu 17.02.2009 10:31:55
  1

  canım GS lılarım sakın gaza gelmeyin ayhan abinin dediği gibi takım çöertmek için her şey yapılıyor.Bu takım iyi bir takım kimse kopkmasın.Alkışlamaya devam..Düşene herkes vurur tekmeyi .Baksana fenere...Kimse kendini buğday ambarında sanmasın..

 • yico8888 17.02.2009 12:36:49
  2

  Niye? Zirvede en yakin takipcisi GS'di. Bu hafta bicak gibi kesildi Sivas haberleri! Niye? FB zirveye yetisti! Yani Sivas'in görevi sona erdi. Anadolu sampiyonu GS'nin önünü kesmek isteyenlerin masaliydi.

 • yico8888 17.02.2009 12:39:50
  3

  Sivas artik eskisi gibi pohpohlanmayacak. Sivas bu ligde sadece bir kukladir. Görevi, FB'nin zirve sansi olmadigi ligde GS sampiyonlugunu önlemektir. FB'nin zirve sansi olustugu anda ise artik manset degil.

 • leyas 17.02.2009 21:39:10
  4

  Günlerdir düsündüklerimi kaleme alan tek yazarsiniz.

 • taso20 17.02.2009 22:40:08
  5

  gerçekten bende hepsi olmasa da genel olarak aynı şeyleri düşünüyordum .en azından milli maç ve kupa trafiğinin olumsuz yansıması süper tebrikler

 • jöntürk78 18.02.2009 00:50:58
  6

  ayhan hocam yazınız kesinlikle doğru,fakat ben koyu bir taraftar olarak hakemlerin büyük hatalarına rağmen,takımdada oyuncuların boşvermişlik içinde olduklarını gözlemliyorum.başkan artık futbolculara gözdağı vermeli,tabi ayrım yapmadan hepsine.

 • KAZADOR 18.02.2009 01:03:04
  7

  Elinize sağlık harika bir yazı olmuş.

 • H3LLYB0Y 18.02.2009 17:22:28
  8

  Harika bir yazı Sizi Yürekten Kutlar başarılarınızın Devamını Dilerim...Harika...

 • ultraslan_55 18.02.2009 17:35:34
  9

  helal olsun elinize sağlık......