ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Erman, Rıdvan Hakan, heyooo!

25.12.2008

Servet´in golünde ortayı yapan Lincoln´e pası veren Arda. Baros´un kullandığı penaltıyı kazandıran Arda.

Servet’in golünde ortayı yapan Lincoln’e pası veren Arda. Baros’un kullandığı penaltıyı kazandıran Arda. Nonda’nın bacaklarını açarak Lincoln’e net pozisyon hazırladığı pasın adı Arda. Lincoln’ün pasını golle sonuçlandıran Baros’a, iki Beşiktaşlı’yı yalancı koşu ile aldatarak o koridoru açan da Arda. Ve Hakan Ünsal diyor ki, “Arda sol bek oynamaktan hücumda varlık gösteremedi!” Körlükten öte vahim bir durum söz konusu yahu!
                                                                                    ***
Erman Toroğlu buyuruyor ki, “Delgado’nun Barış’ın ayak bileğine basmasına sarı kart gereksizdi.” Rıdvan Dilmen ise tersini söylüyor: “Sarı kesin, kırmızı bile düşünülebilir.” Ve ikisinin de yıllarca dilinden düşürmediği hep aynı söz, “Hakem kararlarında bir standart olmalı.” Bunlar hiç aynaya bakmazlar mı yahu!
                                                                                    ***
Bir futbol uleması eğer Mustafa Denizli’yi sakız yapıp, Skibbe’den söz etmiyorsa derbi yorumunda, kesinlikle art niyetlidir ve inandırıcılığı da olamaz. Bir de bununla yetinmeyip, hâlâ ‘Skibbe gitsin’ naralarını sürdürenler var ki, resmen densizlik! Adamın yönetimindeki Galatasaray Avrupa’daki tek Türk takımı ve üç kulvarda birden hâlâ iddialı. Oynattığı futbol da ortada. Ayıptır yahu!
                                                                                     ***
Daha önce de yazdım, tecrübeyle kanıtlanmış bir gerçek bu. Ünlü Alman kaleci Uli Stein diyor ki, “Sezon ortasında hoca değiştiren 10 takımın 7’si kötüye gider. 2’si aynı düzeyi sürdürür, belki biri daha başarılı olur.” Sağlam’ı gönderip, Denizli’nin getirilmesini fener alayları ile kutlayanlar şimdi yanlış arıyor. Komik bunlar yahu!
                                                                                      ***
Arda’nın son haftalarda savunmaya yaptığı katkıyı... Lincoln’ün henüz sezon başında verdiği değişim sinyallerini... Barış ve Mehmet Topal’ın Galatasaray için ne anlam taşıdığını... Skibbe’nin adam gibi duruşunu fark edemeyenler bu ülkede uzman olarak görülüyor ya hâlâ... Futbolculuk ya da hakemlik dönemlerinde kırmadıkları ceviz kalmayanlar, o günler hiç yaşanmamış gibi, hem de çuvalla para götürerek pek çok kişinin ekmeği ile oynuyorlar ya insafsızca... ‘Sadece’ bir papağanın bile ezberleyebileceği üç-beş beylik söz ve bir eblehin bile bir kaç günde öğrenebileceği kuralların üzerine böyle bir düzen kurulmuş ya... Böyle düzen olmaz olsun.

2 YORUM
  • remzi69 25.12.2008 14:07:43
    1

    Ayhan Bey size katılıyorum. Hakan Ünsal'ın yorumlarını hiç beğenmiyorum. Siz çok güzel yazmışsınız. Bunlar hep kıskançlıktan kaynaklanan sorunlar. Bir söz vardır, kıskanma ne olur, çalış seninde olur. teşekkürler

  • maxwell 25.12.2008 16:22:24
    2

    aynen bende kesinlikle hakan ünsalın yorumlarına katılmıyorum. adam sadece gs yi eleştirmek için iyi olan hiç bişeyden bahsetmiyor herhalde futbolculuk döneminden gs ya kenli,zaten sergen ve rıdvan saçmalamaktan başka bişey yapmıyorlar yorumcular