Yaptım Yine Yaparım

Canlı yayında yöneticisi tarafından işine son verilen Sakaryaspor'un eski hocası Şaban Yıldırım, FANATİK'e konuştu: Bu yapılan en yumuşak tabirle usule uymamaktır. Ben oyuncularımın haklarını savundum, yine olsa yine yaparım

06 Ekim 2011, Perşembe 12:00
- A +

Adı Sakaryaspor ile özdeş hale gelmiş isimlerden biri olan teknik direktör Şaban Yıldırım, birkaç gündür medyanın en çok konuştuğu olayın öznesi. Ancak başarılı çalıştırıcı, ne imkansızlıklar içinde
Yeşil-Siyahlılar’ı şampiyonluğa taşımasıyla, ne de futbol felsefesiyle gündemde. Yıldırım’ı konuşulan hale getiren olay, geçtiğimiz günlerde bir yerel kanalın canlı yayınında yaşandı. Şaban Yıldırım ile Sakaryaspor’un problemlerinin tartışıldığı yayına telefonla bağlanan kulüp yöneticisi, Yıldırım’ı görevden aldıklarını bu yayında aktardı. O andan sonra da camia ayağa kalktı. Özellikle taraftarlar Şaban Yıldırım’a destek verirken, futbol kamuoyu da benzer yönde bir tavır sergiledi. Olay adam Şaban Yıldırım ise konuşmak için FANATİK’i seçti.

‘Onlar için üzülüyorum’

“Tabii ki hiç tasarlamadığım, beklemediğim bir olay geldi başıma. Ben bırakın canlı yayında görevden alınmayı, normal şartlarda bile böyle bir kararı beklemiyordum. O tebliğ için en hafif tabirle usule uymadı, şık olmadı, diyebilirim. Görevden almanın çeşitli yolları vardır... Aslında ben bu tavra maruz kaldığım için değil, o tavrı sergileyenler için üzülüyorum. Çünkü kendi adıma söylediğim her şeyin arkasındayım...”

‘Kongre olmasaydı’

“Ben görevde olan ve göreve devam edecek bir yönetim için konuşmadım. Kongre kararı almış bir yönetim için konuştum. Ayrıca direkt yönetimi hedef alan bir durum da yok ortada. Sadece bu kadar zamandır içinde bulunduğum camia için fikirlerim sorulduğunda neler olması gerektiğini anlattım. Saha içinden çok ekonomik sorunlarımız var. Bunu ‘ya bu yönetim güçlenerek karşılasın ya da karşılayacak daha güçlü bir yönetim gelsin’ diyorum. Camiaya sesleniyorum ve dengeli bir dille yapıyorum bunu...”

‘Sakarya’da hep çalışırım’

“Sakın yanlış anlaşılmasın; benim kulübe karşı bir kırgınlığım yok. Zaten Sakaryaspor ayrıdır, onu yönetenler ayrı olacaktır. Camianın büyükleri ve önde gelenleri de bizim mücadelemizi yakından biliyor. Sakaryaspor’da da yine ne zaman görev verilirse bu görevden kaçmam. Ancak yine ben geleyim diye söylemiyorum bunu; kimin önceliği hizmetse Sakaryaspor onundur...”

‘Tarihi şampiyonluktur’

“Oyuncularım çok üzüldü... Çünkü biz birlikte gerçekten değişik bir havayla buralara geldik. Geçen sezon Sakaryaspor tarihinin en önemli, kritik şampiyonluğunu hak ettik. Aralarında bizlerin ricasıyla
çok daha iyi teklifler olmasına rağmen Sakaryaspor’da kalanlar vardı. Zaten ben onlar için konuştum... Onlar hep fedakarlık yaptılar ve artık başkalarının fedakarlık yapması lazım. Onların futbol dışındaki şeyleri düşünmesi bizi olumsuz yönde etkiledi. Ödemeler vs. gibi sorunlar, güvensiz bir ortam ortaya çıkınca bunların oyuncuyu etkilememesini beklemek mümkün mü?
Olaylara biraz da bu yönden bakmak gerekiyor. Zira benim Sakaryaspor’un menfaatlerinden başka bir şey düşündüğümü kim iddia edebilir...”

‘Destek verenlere teşekkür’

“Bu süreçte bana destek veren herkese çok teşekkür ederim. Ancak sağduyulu davranmak gerekiyor. Sonuçta asıl olanın Sakaryaspor ve Sakarya’nın menfaatleri olduğunu kesinlikle unutmamak lazım. Bu anlamda ben de sürekli olarak polemiklerin içinde yer almayı, sürekli bir yerlere laf yetiştirmeyi düşünmüyorum. Gerekenleri söylüyorum ve geri çekileceğim.”

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;