Yanal'ın görevine son verildi

Futbol Federasyonu, Mahmut Özgener döneminde Genel Direktörlüğe getirilen Ersun Yanal ile yollarını ayırdı. Milli takımların tüm yaş kategorileri Guus Hiddink'e bağlandı.

04 Ekim 2011, Salı 12:25
- A +

Türkiye Futbol Federasyonu’nda (TFF) dün önemli bir gelişme yaşandı. Mahmut Özgener başkanlığındaki federasyonda 22 Şubat 2010’da Futbol Genel Direktörü olarak göreve başlayan Ersun Yanal ile yollar ayrıldı. FANATİK, bu gelişmeyi günler öncesinden kamuoyuna duyururken, milli takımların tüm yaş kategorilerinin de A Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink’e bağlandığı açıklandı. TFF resmi internet sitesinden de konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Kendisine görevde bulunduğu süre içindeki hizmetleri nedeniyle teşekkür eder, bundan sonraki iş hayatında başarılar dileriz. Türk Futbolu’nun yeniden yapılandırılması ve sağlıklı bir geleceğe taşınması amacıyla bir dizi yeniliğin hayata geçirileceğini duyurmuştuk. Bu kapsam doğrultusunda, federasyonumuzun kurumsal yapısının yeniden ele alınması çerçevesinde, futbol milli takımlarımızın mevcut düzeni ile ilgili yeniden yapılandırma çalışmasına başlanmıştır. Ülke futbolunun toplumsal anlamda tabana indirilmesi, futbol felsefesi ve yapısı ile ilgili ortak bir dil oluşturulması amacıyla, milli takımlarımızın tüm yaş kategorilerinin, A Milli Takım Teknik Direktörlüğü’ne bağlanmasına karar verilmiştir.”

Yanal yorum yapmıyor

Kritik milli maçlar öncesinde konuyla ilgili yorum yapmayacağını belirten Ersun Yanal ise basın danışmanı aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Konuşmamın Türk Futbolu’na fayda getirmeyeceğini düşünüyorum. Gerekli açıklamayı ilerideki günlerde yapacağım” dedi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;