UEFA'nın açıklamayı ertelemesinin nedeni belli oldu

UEFA’nın Cim-Bom ile yaptığı anlaşmayı neden açıklamadığı ortaya çıktı. Avrupa futbolunun patronu, anlaşma sağladığı tüm takımları bir anda açıklamak istedi. Ancak diğer kulüpler sarı-kırmızılılar kadar titiz çalışmadığı için gecikme oluştu.

13 Haziran 2018, Çarşamba 07:24
- A +
Galatasaray’da herkesin dört gözle beklediği Finansal Fair Play anlaşması bir türlü açıklanamazken, bunun nedeninin sarı-kırmızılılar olmadığı ortaya çıktı.

Sarı-kırmızılılar ile birlikte anlaşma yapılan diğer kulüpler konusunda da bilgilendirme yapacak olan Avrupa futbolunun patronu, bunların bir anda gerçekleşmesini istedi. Galatasaray bu anlaşmanın detaylarında günler öncesinde uzlaşırken, diğer kulüplerin Galatasaray kadar iyi çalışmadıkları gerçeği de gözler önüne serildi.

UEFA’nın bu gecikmesinin ardında Inter ve Paris Saint Germain kulüplerinin tavrının olduğu ifade edildi. Her iki kulübün de savunmalarını geç hazırladığı, hatta bunun UEFA’yı köşeye sıkıştırmak için kasıtlı olarak yapıldığı bildirildi. Bundan dolayı da sürecin uzadığı ve normalde geçen hafta açıklanması gereken kararların bu haftaya attığı belirtildi.

Galatasaray da bu kulüpler gibi denetime girmiş ama sarı-kırmızılı kulüp iyi bir savunma hazırlayarak Avrupa’dan men ihtimalini ortadan kaldırmıştı.

Öte yandan UEFA’nın İtalyan devi Milan’a Avrupa Kupaları’ndan men yasağı vereceği belirtiliyor.

(Milliyet)
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;