Tolgahan İmal'ın İzmir at yarış tahminleri

İzmir at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

15 Şubat 2018, Perşembe 09:24
- A +
15 Şubat Perşembe İzmir at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

Yine SERDÜMEN diyorum...

1.AYAK: Özellikle kısa mesafeli kum pist yarışlarında üstün süratiyle sonuca gidebilen BÜYÜKDÜŞÜN, kısa ara sonrası katıldığı yarışlarında göz doldurdu. Nispeten güçlü rakipleri arasında bile ezilmeden birincilik mücadelesi veren safkan, bu kez çok daha uygun rakipleri arasında birinciliğin en güçlü adayıdır. İnatçı yarış karakteriyle MERT ADAM en ciddi rakibi konumundadır. Daha ziyade uzun mesafelerde başarılı olsa da ekürisiyle birlikte SONKALELİM ise ihmal edilmemelidir.

2.AYAK: Gerçek bir tempo atı olduğunu düşündüğüm FERHATHAN, ters mesafelerde koşulduğu için gerçek gücünü yansıtamadı. Ancak bugün ideal koşullarını bulan yetenekli safkan, özlediği birinciliğe kavuşabilir. Üst üste kazandığı yarışlarında buradaki rakiplerinin büyük bölümünü geçme başarısı gösteren BİNGÖLLÜM, son yarışının izlerini silebilir. Yarış içinde oldukça zor bir at olması sebebiyle ilgililerin ağır kiloya rağmen jokey tercihi yaptığı OASIS, bir türlü beklenen yarışını yapamasa da PRINCELY, dinçlikle ters koşma ihtimali bulunan USLUHAN, yarışları üst üste gelse de ÇAKAÇAK, güçlü pedigrisiyle RED SUN ve starttan sağlıklı çıkması halinde RELAMPAGO ise sırasıyla önereceğim diğer isimlerdir.

3.AYAK: Özellikle üç yaşlı döneminde İzmir kum pistinde önemli başarılar elde eden PINK GOLD, son yarışını kazanarak kötü gidişatına son verdi ve eski parlak günlerindekine benzer bir performans sergiledi. Artan kondisyonuyla bir kez daha kazanabilir. Son yarışlarında sert gruplarda kendisini gösteremeyen GÜRSOYHAN, bu mesafelerde sayısız başarıya imza atan RIGHT OR WRONG, sonlarda sert gelebilen LOVE ME TENDER ve ilerleyen yaşına rağmen sürpriz şansı tanıdığım OĞLUM MELİH ise sırasıyla rakipleridir.

4.AYAK: İstikrarlı sonuçlar elde eden HARUNHAN, İzmir kum pistinde muhteşem performanslar sergileyen ANZAS, yeni sahiplerinde muhteşem yarışlara imza atan AVUKAT, son yarışında önde rahatsız edildiği için üçüncü kalan STONEHENGE ve sürprizde ASKOROZ ile rahat bir koşu izlemeyi öneriyorum.

5.AYAK: Ara sonrası katıldığı ilk startında oldukça cazipken ön plana çıkararak ilk isim olarak önerdiğim SERDÜMEN, akabinde katıldığı ikinci yarışında da banko önerimdi. Her iki yarışında da beni mahcup etmeyen yetenekli safkan, ülkemizdeki en güçlü anne hattı olan 26.Kemiyetülırak hattının mensubu olup, çok daha iyi yerlere gelebilecek kapasitede görünüyor. Usta jokeyi de bu durumun farkında olsa gerek tercihini SERDÜMEN'den yana kullanmış. Lehine koşullar altında üçüncü kez üst üste kazanmasını bekliyorum.

6.AYAK: Cahide Sultan gibi gerek yarış hayatı, gerekse hara kariyeri başarılarla dolu bir kısrağın temsilcisi olan SULTANLAR SULTANI, uyumlu jokeyi idaresinde sıkletine rağmen kazanabilir. Uzun sprint yeteneğiyle ZENGİNCE, son yarışını beğendiğim TANYERİ, son yarışını önemsemediğim ERPINARLI ve sezon başındaki formuna yaklaşan BANKIZ ise öncelikli rakipleridir. Şansınız ve bahtınız açık olsun...

(1.2.3) (2.3.5.6.1.4.7.8) ( 6.3.2.1.4 ) ( 3.5.2.4.1 ) ( 3 ) ( 1.3.11.7.2 )
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;