Sosyal medya ikiye bölündü

Sosyal medyada hızla yayılan bazı fotoğraflar insanları şaşkınlığa uğratıyor. Daha önce elbise ve ayakkabı rengi tartışmalara sebep olurken, şimdi de 'yol' , resmindeki ilüzyon kafaları karıştırdı.

06 Şubat 2018, Salı 19:28
- A +

İki aynı karenin yan yana gelmesine rağmen görüntüye bakan insanların önemli bir kısmı, iki farklı fotoğraf gördüğünü iddia ediyor. Sosyal medyada hızla yayılan görüntü hakkında insanlar 'sanal kavgalara' tutuşuyor.

Fotoğrafı paylaşan kişilerden olan Matt Lieberman, "Başka bir illüzyon. Yollar oldukça farklı görünse de fotoğraflar aslında aynı" yorumunda bulundu. 

Aslında her şey bu elbise ile başladı. Bir kesim elbiseyi mavi-siyah gördüğünü iddia ederken, diğer kesim bambaşka bir şeyi iddia ediyordu. Şimdi ise bir yenisi daha sosyal medyayı sallıyor.

Facebook üzerinde paylaşılan bir fotoğrafla başlayan tartışmaya katılanlardan bazıları ayakkabının turkuaz ve gri, bazıları da pembe ve beyaz olduğunu söyledi.

Bir kesim elbiseyi mavi-siyah gördüğünü iddia ederken, diğer kesim bambaşka bir şeyi iddia ediyordu. 

Bir sosyal medya kullanıcısının yeni aldığı ayakkabıyı paylaşması ve rengini herkesin farklı farklı görmesi sonucu yayılan fotoğrafa birçok yorum yapılmıştı... Ayakkabının rengini herkesin farklı farklı görmesi sonucu yayılan fotoğrafa birçok yorum yapılıyor. 

Kimisi ayakkabıyı turkuvaz-gri görürken kimisi pembe-beyaz görmüştü.

Bir sosyal medya kullanıcısı da benzer bir durumun İtalya'daki ünlü Pisa Kulesi için geçerli olduğunu gösterdi.