Sinan Engin: Şenol Güneş Beşiktaş'ı belki de antrenörlüğü bırakacak

Spor yorumcusu ve Beşiktaş'ın eski futbolcusu Sinan Engin Beyaz Tv'de Beşiktaş ve Şenol Güneş'in geleceği ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

30 Nisan 2018, Pazartesi 09:28 Son Güncelleme: 30 Nisan 2018, Pazartesi 09:30
- A +

Spor yorumcusu Sinan Engin, Beyaz TV'de yayınlanan programda Galatasaray - Beşiktaş maçı hakkında açıklamalarda bulundu.
 

Kupa maçında yaşanan bir takım olaylar, Beşiktaş'ın taraftarından düşüncesi, alınan kararlar, hocanın üzüntüsü... Hocanın belki Beşiktaş'ı, hatta antrenörlüğü bırakabilir dolayısıyla moral bozukluğu var.
 

Fenerbahçe başkanı, yöneticisi Şekip, dün antrenörü saygı duymadan 'adama tiyatro yapıyorsun' diyorlar. Şenol Güneş tiyatrocu değil Şenol hoca içeri kaçıyor. Şenol hoca bir futbol adamı, kaçarken içeri kaçıyor yerlerde sürünüyor."

Kumpas adını yerleştirdiniz. İnsanın insana saygısı yok. Şenol Güneş'in tüm hareketlerine katılıyorum. İnsanların bir birinine syagı olmasını istiyoruz. Fenerbahçe oyuncusu tvit atıyor, Savaştan kaçmıyoruz. Ne savaşı? Aykut Kocaman basın toplantısında tamamen Şenol hoca hakkında konuşuyor."

Galatasaray futbol takımını tebrik ediyorum, muhtemelen de şampiyon. Tudor'dan beri Fatih hoca dedik. Terim doğrudur Galatasaray'da. Bu Beşiktaş takımı yener dedim. Bugünkü haliyle yenme ihtimali çok zor. Kaçırdığı goller bu işleri geçeceğiz. Bugün oynanan futbolla Galatasaray'ı yenemez. Negredo onu atamıyorsa, Lens oynamıyorsa.."

Galatasaray içerde çok farklı bir takım. Onun dışında Galatasaray'da kazanırsa şampiyon olur, Beşiktaş'ta kazanırsa şampiyon olur demiştim. Beşiktşa mağlubiyeti hak etti. 

Belhanda'nın pozisyonuna kırmızı kart vermeyen kim varsa, yaşayan canlı cansız bütün hakemler bana mesaj atabilir. Bu Fırat Aydınus'tan kurtulalım, maç idare etmesinler maç yönetsinler. Oyuncunun orada çenesi mi kırılması gerekiyordu, hastaneye mi gitmesi gerekiyordu? Sevgili Ahmet Çakar bu pozisyonda neden sesin çıkmadı."

Fırat Aydınus küçük japon penaltıyı gösteriyor. Bir adam penaltıyı verdi. Nagatomo yanına geliyor sonra kırmızı kartı çıkarıyor. Hakemlerden de mesajlar geliyor, "yüzde yüz kırmızı" diye.

Yayıncı kuruluştaki eski oyuncular hepsi kırmızı kart dedi. Lütfen pozisyonu açın izleyin. Talisca, Donk'a değmiyor bile, değse kırmızı. Ama değmiyor. Donk'ta sallıyor ama değmiyor. Burada itiş, kakış var. Hakem de bu pozisyonu görmüyor. Ama öteki önünde dirsek."

Fatih Terim bir numara. Şampiyonluk anasının ak sütü gibi helal olsun Galatasaray'a. Fener de olsa Beşiktaş'ta olsa yine aynı şeyi derdik. 

Türk Telekom da bugün 50 bin küsür taraftar vardı. Galatasaray'ın en büyük gücü 93. dakikaya kadar taraftar. Ama deplasmanda da farklı bir Galatasaray."

İki senedir büyük başarılar kazandırdın, iki yıl üstüste ligde şamiyonluk yaşattı, Avrupa kupalarında guplardan namağlup çıktık. Beşiktaş'lılarsenin sayende başkanından tut yönetimine, malzemecesine, aşçısına herkesin emeği var ama sen iki senedir bu taraftarı çok mutlu ettin. Taraflı tarafsız herkes Beşiktaş ligin en iyi takımı dedik."

Moralinizi bozmayalım. Evet kupa sendromu yaşadık ve atlatacağız Allah'ın izniyle. Moralimizi bozmayalım. Hocanın morali bozuk ve bu benim canımı çok sıktı. Keyfimizi kaçırmayalım, her sene bir yarıştır. Beşiktaş büyüklüğünden hiçbir şey kaybetmez."

Beşiktaş'ın aldığı karara saygı duyuyorum. Bir maç tatil ediliyorsa o maç ev sahibinin 3-0 hükmen yenilmesi sayılmasıdır. 

Taş attı maş attı cezaevine girenler oldu. Şeol hoca içeri girerken düştü, takıldı bilmem ne. Maçın hakemi shaada duruyor, sonra Babel ile Oğuzhan geliyor. Hakem içeri giriyor Şenol hoca soyunma odasındalar. Mete Kalkavan sahaya çıkar eğer maçı onatmak istiyotsa 15 dakika içinde sahaya gelmelerini anons eder gelmezlerse tatil eder."