Sharapova: Türkiye için dönüm noktası

TEB BNP Paribas WTA Championships dünya kadınlar tenis şampiyonasında mücadele edecek olan ünlü Rus tenisçi Maria Sharapova, turnuvanın Türkiye için dönüm noktası olacağını söyledi.

24 Ekim 2011, Pazartesi 12:08
- A +

Rus tenisçi, yıl başında en büyük hedeflerinden birini bu turnuva olduğunu kaydederek, "İyi oynarsanız, başarılıysanız bunu yapabiliyorsunuz. Birkaç yıldır turnuvalara katılıyorum. Bu turnuva, yılın son hedefi olduğu için çok heyecan verici" dedi.

Bir soru üzerine Sharapova, bu turnuvaya katılan 8 tenisçinin de burada olmayı hak ettiğini söyledi.

"Ayak bileğimdeki daha iyi"

Tokyo’da yapılan WTA Pan Pasific Açık Tenis Turnuvası’nda Çek Petra Kvitova ile yaptığı çeyrek final maçının ilk setinde ayak bileğini burkarak maçı bırakan Sharapova, sakatlığının iyileştiğini söyledi.

Tokyo’daki turnuvanın ardından tedavi sürecinin iyi geçtiğini kaydeden Rus tenisçi, "Ayak bileğim artık daha iyi. Rahat hareket edebiliyorum. Sakatlıklar da hayatın bir parçası. Tokyo’daki sakatlıktan sonra yılın kalanına devam edebileceğimi sanmıyordum. İyi ki çok büyük bir sakatlığım olmadı" şeklinde konuştu.

Sharapova, bir soru üzerine 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda ülkesi Rusya’yı temsil edeceğini kaydetti.

"Bu şampiyona Türkiye için dönüm noktası"
Maria Sharapova, bu turnuvanın Türkiye’de tenisin gelişmesi açısından çok önemli olduğunu ifade etti.

"Bu şampiyona Türkiye için bir dönüm noktası" diyen Rus tenisçi, "İstanbul dünyanın en hızlı büyüyen şehirlerden biri. Türkiye’deki gençler içinde bu turnuva büyük bir kazanım. Bizi canlı izleyecekler. Bu turnuva, Türkiye için çok büyük anlam ifade edecek" diye konuştu.

Sharapova, İstanbul’la ilgili izlenimlerinin sorulması üzerine ise şunları söyledi:
"İstanbul’da çok trafik var. Buraya gelir gelmez elimden geldiği kadar antrenman yaptım. Sakatlıktan sonraki ilk idmanlarımdı. Nişanlım burada yaşıyor. Otel ortamındayız, bazı yerleri gezme fırsatım olmadı. Nişanlım Sasha Vujacic, İstanbul’a geldiğimde beni ilk kez Sinan Erdem Spor Salonu’nda antrenman yaparken gördü. Ben de dün Anadolu Efes’in maçını izledim."

Bir gazetecinin, "25 yaşında bırakacağınızı söylemiştiniz" demesi üzerine Rus tenisçi gülerek, "25 dememiştim, 40 demiştim" derken, "Bu sporu ve yaptığım işi çok seviyorum. 17 yaşında ’25’imde bırakacağım’ deyince uzun bir süre gibi geliyor. Şu anda 24 yaşındayım ve kendimi çok enerjik hissediyorum. Çok zor birkaç yıl geçirdim. Bu yıl kendimi geliştirdim, yakın zamanda bırakmayı düşünmüyorum" şeklinde konuştu.

Bu arada, basın toplantısında Sharapova, Rus gazetecilerin Rusça sorduğu sorulara Rusça cevap verdi. Bu bölümde çeviri yapılmadı.

AA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;