RTÜK ve Diyanet'e 'Adnan Oktar' şikayeti yağıyor!

Adnan Oktar'ın dini içerikli olduğunu iddia ettiği programları için vatandaşlar Diyanet İşleri Başkanlığı ve RTÜK'ü şikayet yağmuruna tuttu

02 Şubat 2018, Cuma 23:40
- A +

Adnan Oktar'ın  "İslam dinini ve toplumu rencide edici yayınlar yaptığını, Türk halkının ahlaki,  İslami değerlerini aşırı derecede bozduğunu" belirten vatandaşlar, bu yayınların  durdurulması talebinde bulundu. 

Diyanet İşleri Başkanlığının vatandaşlardan  gelen şikayetleri ilettiği RTÜK, Oktar'ın program yaptığı kanal ile ilgili inceleme yürütüyor.

Adnan Oktar'ın dini içerikli olduğunu iddia ettiği  programları için Diyanet İşleri Başkanlığına vatandaşlardan çok sayıda şikayet  iletildi.

Diyanet, vatandaşların İslam dinini ve toplumu rencide edici yayınlarla  ilgili şikayetlerini Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK) aktardı.

AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, A9 kanalı ve internet  üzerinden yaptığı yayınların içeriği nedeniyle kamuoyunda tepkilere neden olan  Adnan Oktar ile ilgili gerek RTÜK gerekse Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi  (CİMER) ve Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) üzerinden iletilen şikayetler,  Diyanet İşleri Başkanlığına da uzandı.

Son dönemde vatandaşlardan Oktar'ın yaptığı yayınlara ilişkin Diyanet  İşleri Başkanlığına gelen şikayetlerde, tepki çeken yayınların durdurulması  istendi.

Vatandaşların, şikayetlerinde, genel olarak Adnan Oktar'ın İslam  dinini ve toplumu rencide edici yayınlar yaptığı, Türk halkının ahlaki, İslami  değerlerini aşırı derecede bozduğunu belirterek, topluma açık bir şekilde yapılan  bu yayınların durdurulmasını talep ettiği öğrenildi.