Q7 gerilimi!

Quaresma'nın apar topar milli takım kampına katılması, tepkiyle karşılandı. Portekiz'in, yıldız oyuncusuna ne bilet gönderdiği, ne de uyardığı öğrenildi.

04 Ekim 2011, Salı 02:30
- A +

Beşiktaş’ın, deplasmanda Gaziantepspor’la oynadığı mücadele öncesi Ricardo Quaresma, apar topar Portekiz Milli Takımı’nın yolunu tutmuştu. Bu beklenmedik gelişme elbette Siyah-Beyazlı camiada tepkiye neden oldu. Slovakya’dan Holosko, Avusturya’dan da Veli Kavlak ve Ekrem Dağ için izin alınırken, Portekiz Futbol Federasyonu’nun, Q7’ye ne bilet gönderdiği ne de daha önce uyardığı ortaya çıktı. FIFA kuralları gereği; yurt dışında oynayan bir oyuncuyu milli takıma çağıracak olan federasyon, bu durumu maç gününden 15 gün önce kendisine bildirir.. Ve takvimde çift maç varsa, 5 gün önceden kulübü, oyuncuyu ülkesine gönderir.

TFF: Kendileri istedi!

Bu arada Türkiye Futbol Federasyonu, Beşiktaş’ın dün oynanan Gaziantepspor maçının ertelenmesini istediği talebini reddettiğini, kamuoyu ile paylaştı. Federasyon, Siyah-Beyazlılar’ın 21 Eylül’deki istekleri doğrultusunda bu mücadelenin 3 Ekim Pazartesi gününe alındığını vurguladı. Öte yandan üst düzey liglerde dün sadece bizim Süper Ligimiz’de maç oynanması da, dikkatlerden kaçmadı.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;