Play-Off ayarı

Milli futbolcuların, Hırvatistan maçlarına en üst seviyede moral motivasyonla çıkmasını isteyen federasyonun, şike iddianamesinin Play-Off sonrası açıklanması isteğine Savcı Mehmet Berk'in sıcak baktığı belirlendi.

15 Ekim 2011, Cumartesi 12:00
- A +

3 Temmuz’dan bu yana Türk futbolunu meşgul eden şike ve teşvik soruşturmasında ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk’in, iddianamesini bu ay sonuna kadar açıklayıp, mahkemeye sunması bekleniyordu. Ancak Türk Milli Takımı’nın, Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu’nu, Almanya’nın ardından ikinci sırada bitirerek, Play-Off oynamaya hak kazanması, iddianamenin açıklanma tarihini değiştirecek gibi görünüyor. Futbol Federasyonu yöneticilerinin, iddianamenin Play-Off maçları oynanmadan açıklanmasının, başta Fenerbahçeliler olmak üzere, Milli Takım forması giyen futbolcuları olumsuz etkileyebileceğini düşündükleri ve bundan endişe duydukları belirlendi.

Ay-Yıldızlı oyuncuların, Hırvatistan ile oynayacağımız Play-Off maçlarına, moral motivasyon olarak en üst düzeyde çıkmasını isteyen federasyon yetkilileri, çareyi Şike Soruşturması Savcısı Mehmet Berk’e müracat etmekte buldu. Savcı Berk ile temasa geçerek, bu durumu anlatan yöneticilerin, kendisinden, iddianamenin 15 Kasım sonrasında açıklanması konusunda istekte bulundukları öğrenildi. Savcı Mehmet Berk’in de, Türk futbolunun geleceğiyle ilgili bu konuya hassasiyetle yaklaşıp, iddianamenin Play-Off maçları sonrası açıklanması konusuna sıcak baktığı belirlendi.

Mehmet Demircan

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;