Özil: Herkes bana çok iyi davrandı

Real Madrid'de forma giyen Alman Milli Futbol Takımının Türk kökenli oyuncusu Mesut Özil, Türkiye-Almanya maçı sırasında kiminle görüştüyse herkesin kendisine iyi davrandığını söyledi.

09 Ekim 2011, Pazar 14:46
- A +

Mesut, Almanya Futbol Federasyonu’nun internet sayfasına verdiği röportajda, maç sırasında stattaki havanın çok iyi olduğunu belirterek, "Kiminle karşılaştıysam ve kiminle sohbet ettiysem bana iyi davrandı. Oynamak istememe rağmen bu beni sevindirdi" dedi.

Her futbolcunun tribünde oturmak yerine sahada olmak istediğini ifade eden Mesut, sakatlığından dolayı formda olmaması ve maçta görev alamamasının kendisini sinirlendirdiğini belirtti.

Maçta oynamak istememesi yönünde çıkan söylentilerin de kendisini kızdırdığını belirten Mesut, "Beni tanıyan herkes olabildiğince çok oynamak istediğimi bilir. Real Madrid’de vaya milli takımda da... Türkiye’ye karşı oynanan mili maç, geçen yıl Berlin’de olduğu gibi benim için özel bir maç olacaktı" ifadesini kullandı.

Bu söylentileri bundan dolayı hiç bir şekilde anlayışla karşılamadığını belirten genç oyuncu, bu konuda cuma günü teknik direktör Jaochim Löw ile konuştuğunu ve ağrılara rağmen oynamak istediğini söylediğini, ancak Löw’ün buna karşı çıktığını kaydetti.

Maçtan sonra Türk Milli takımının soyunma odasına gitmesinin sorulması üzerine de Mesut, "Hamit Altıntop, formaları değiştirmek için ilk önce Almanların soyunma odasına geldi. Bende anlık bir kararla onunla Türk Milli Takımının soyunma odasına gideceğimi söyledim" dedi.

Türk Milli Takımının soyunma odasında futbolcularla kısa bir süre sohbet ettiğini, Azerbaycan karşısında onlara şans dilediğini belirten Mesut, grupta Türkiye’nin ikinci olacağına inandığını ve play-off karşılaşmalarında da onlara şans dilediğini kaydetti.

Belçika’ya karşı oynamak istediğini belirten Mesut ancak kararın en erken pazartesi günü yapılacak olan son antrenman sonrasında veya maç gününde verilebileceğini ifade etti.

Alman Milli Takımının Avrupa Şampiyonası elemelerinde 9 maçı da üst üste kazandığının hatırlatılması üzerine Mesut, seriyi yakaladıkları için mutlu ve gururlu olduklarını, son maçı da kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

Alman Milli takımının 2010 Dünya Kupası’nda sonra daha da geliştiğini belirten yıldız oyuncu, 2012 Avrupa Şampiyonası’nda hedeflerinin şampiyonluk olması gerektiğini sözlerine ekledi.

AA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;